Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Twilight sága bude v ČR pokračovat! Podívejte se na první trailer

Marek Benda

Marek Benda

8. 6. 2011

Čtvrté pokračování ságy upírů přináší svatbu Belly a Edwarda. Po idylickém obřadu a následujících líbánkách přichází ke slovu nenarozené dítě a otázka, zdali má Bella pokračovat v těhotenství.

Twilight sága s podtitulem Rozbřesk je rozdělena (stejně jako Harry Potter a Relikvie smrti) na dvě části. Diváci ve Spojených státech se dočkají obou dílů v měsíci listopadu, prvního již v tomto roce, druhého dílu v roce 2012. Nemusíme se tedy bát, že bychom se nedozvěděli, jak vše dopadne, film dorazí do kin ještě před zánikem světa.

 

Trailer svým začátkem připomíná nepříliš zajímavou romantickou komedii. Nehledě na to, že trailer je svým konceptem a obsahem spíše teaser, pouhá návnada pro fanoušky série, a o filmu samotném toho řekne pramálo. Nezaujatý člověk tak vidí pouze nic neříkající výjevy přírody, sochu Ježíše Krista v Riu a (opět) do půli těla svlečeného Taylora Lautnera, který má zřejmě zapůsobit na vlkodlačí puberťačky. Nejlepší na celé ukázce je pak epická hudba, která jako by napovídala, že se má stát něco velkého.

Druhou důležitou zprávou pro všechny upírofil(k)y je skutečnost, že Rozbřesk se nakonec po dlouhých tahanicích dostane do České republiky. Licenci zakoupila distribuční společnost Bontonfilm. Její PR manažer Petr Slavík také potvrdil, že distribuovat budou oba dva díly Rozbřesku. První se dostane do českých kin v listopadu letošního roku, přesné datum a další zajímavosti budeme znát pravděpodobně příští týden.

Twillight sága: Rozbřesk: část 1 (Twilight saga: Breaking Dawn – Part 1)

USA, 2011
Drama/Fantasy/Romantický

Režie: Bill Condon
Hrají: Robert Pattinson, Kristen Stewart, Dakota Fanning, Jamie Campbell Bower, Taylor Lautner, Anna Kendrick, Michael Sheen, Ashley Greene

Premiéra v ČR: listopad 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Twilight sága bude v ČR pokračovat! Podívejte se na první trailer