Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Tvůrci Dál než se zdálo: Líbání je týmová práce

Veronika Jílková

Veronika Jílková

26. 8. 2010

!Speciál!Drew Barrymore (Erin), Justin Long (Garrett), Jason Sudeikis (Dan), Christina Applegate (Corinne), Nanette Burstein (režisérka). To je sestava, která odpovídala na pár otázek k novému filmu Dál než se zdálo.

Dál než se zdálo - Drew Barrymore a Justin Long Zdroj: Warner Bros.

Drew, Justine, jaké jsou vaše nejoblíbenější filmy nebo hudební alba?

Justin: Řekl bych, že u mě je top album Blood On The Tracks od Boba Dylena a Rubber Soul od Beatles.

Drew:  Mými nejoblíbenějšími filmy jsou Annie Hallová, Ztraceni v Americe a  Gulliverovy cesty.

Sledujte speciál Topzine.cz k filmu Dál než se zdálo zde.

Drew, vaše postava Erin je hodně moderní, drzá a otevřená. Bylo to ono, co vás k roli přitahovalo?

Drew: Byla jsem strašně natěšená, než natáčení začalo. Role mě zaujala díky tomu, že jsem si vždycky přála hrát ženu, kterou muži zbožňují, je zábavná a přitom má dost kuráže od sebe lidi odehnat. Mám radost, že jsem tu roli získala, mohu opět zkusit něco nového. V tomto filmu mám hodně prostoru k tomu, abych osobnost své postavy rozvedla do velkých rozměrů, takže jsem se té příležitosti hned chytla.

Nanette Burstein

Justine, klíčový moment v romantické komedii je především první polibek. Jak se na tuto chvíli připravujete?

Justin:  První polibek je pro nás ve filmu důležitý. Nesmíme to odbýt. Takže jsme se trochu opili, myslím…

Jason: Ano, úplně opili. (smích)

Justin: Ano. Byli jsme pořádně opilí. (smích) Promiňte, ale je to tak. V reálném životě bych si to nedovolil, ale natáčení je opravdu zábava, takže proč si to pořádně neužít. Ale doopravdy si myslím, že do takovéto scény musíte investovat hodně sil a soustředění. Někdy to pro toho druhého může být překvapující, jak jste se na akci připravil. Navíc, pokud člověka, se kterým film natáčíte, vidíte poprvé v životě, a hned ho máte líbat, je pochopitelné, že jsem se na to musel psychicky připravit, protože lidé mají různé způsoby líbání a já nevěděl, co čekat. Někdy to opravdu může být nepříjemné. (smích)

Drew: Já jsem náhodou šťastná. Děkovala jsem za ten polibek Bohu, byla to paráda. (smích) Nejhorší ale je, když se musíte líbat s někým, kdo to vůbec neumí. I přesto u toho musíte vypadat dobře. Je to vaše práce a vy nesmíte zklamat. Líbání je prostě týmová práce.

Nanette, proč jste si do filmu vybrala jako klíčovou dvojici zrovna Drew a Justina?

Nanette: Víte, já jsem vždycky byla obrovským fanouškem těchto dvou herců. Oba dva jsou ohromně vtipní a přitom dramatičtí, vytvoří společně takovou chemii, že to žádný mozek nepobere.

Christina Applegate

Jaké je natáčení s herci?

Nanette: Snažili jsme se natočit film, který je poctivý a realistický a zároveň, aby se neztratil ten humoristický nádech. Herci, kteří ve filmu účinkují, toto všechno dokážou. Jsou neskutečně zábavní a talentovaní, práce s nimi jde lehce. Takže zatímco na plátně vidíte nějakou tragickou či vážnou scénu, ve skutečnosti se za kamerou smějeme jako diví. To je něco, co si diváci často neuvědomují.

Jaká scéna pro vás byla největší výzva?

Christina:  Když jsem zírala na nahého Justina. Měl zánět dutin a já ho vyšetřovala, hrůza. Ale mám tě ráda, Justine. (smích)

Justin: Taky tě mám rád. (smích) Poskytla mi totiž sigmoidoskop (vyšetření kolorektálních karcinomů).

Christina: Myslím, že to byl první den práce, kdy jsme natáčeli scénu, která pro mě byla největší výzvou. Nanette totiž prohlásila: „Když uvidíš nahého Justina, nelekej se, ale dívej se na něj. Zkus ten pohled i třeba protáhnout na delší dobu.“ Neměla jsem jinou možnost, i když vím, že i moje role Corinne by cítila, že se na to jen tak dívat nemůže a chtěla by jít pryč. Ale Nanette mě neposlouchala. Jediné, co mi řekla, bylo: „Přemýšlej o tom, ok?“

Drew:  Jedna z výzev, které byly opravdu vzrušující, byly opilecké scény. Tady nemusíte hrát úplně podle scénáře, protože každý jistě víme, jaký je to pocit. (smích) S Nanette jsme jen přemýšleli nad tím, jak to zahrát naprosto spontánně. Většina zábavy byla součástí natáčení, takže jsem se skvěle uvolnila a šlo to hladce.

Justin:  Řekl bych, že některé nahé scény byly opravdu vyzývavé. Ze začátku sice v celku nepohodlné, ale s Charliem a Jasonem jsme to zvládli, poradili mi. Mám se stále od koho učit.

Co nejcennějšího vlastníte?

Drew: Svoje pejsky, které bych za nic na světě nevyměnila.

Christina: Plakát Toma Cruise. (smích)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tvůrci Dál než se zdálo: Líbání je týmová práce