Menu
TOPZINE.cz
Krása

Tvar vašeho nosu není takový, jaký byste chtěli? Zkuste plastiku!

Redakce

Redakce

6. 5. 2011

dívčí očiBarbara Streisand nebo Gérard Depardieu jsou na svůj nos spíše pyšní, než aby pociťovali stud za veličinu, co mají mezi očima. Ne však každý je tak spokojený jako oni dva.  Pokud přemýšlíte nebo jste se už rozhodli absolvovat  operaci, pak právě pro vás je tento článek.

dívčí oči

Nejste spokojeni se svým nosem? Zajděte na plastiku! Zdroj: sxc.hu 

Říká se, že plastika nosu je bolestivá. Přesto se stále více lidí na takovou operaci chystá. Nakonec prohlašují, že bolest je jako po jakékoliv jiné operaci. Jejich spokojenost všechny možné bolístky a nezmary spojené s tímto zákrokem nakonec převýší.

Rhinoplastika je velmi častá, ale zároveň technicky nejobtížnější zákrok plastické chirurgie. Chcete tento zákrok absolvovat? Proč ne, pokud váš nos skončil s vývojem, není problém. Je ho možné zvětšit, zmenšit nebo jen upravit tvar špičky. Dále odstranit nosní přepážku či změnit rozpětí nosních dírek.

Co vás čeká a nemine?

První, co vás čeká, je konzultace s vaším chirurgem. S ním projdete možnosti svého přání a jaká metoda je pro váš případ nejlepší. Také vás čeká předoperační vyšetření. Nezapomeňte lékaře informovat, pokud trpíte dýchacími obtížemi. Dále byste neměli v období před operací prodělat nachlazení nebo virózu a přiznejte všechny léky, co užíváte.

injekční stříkačka

Můžete si vybrat mezi lokální nebo celkovou anestezií

Co se děje na sále

U této operace si můžete vybrat mezi lokální nebo celkovou narkózou. Pokud jde vše podle plánu, můžete mít nový nosánek za 1-2 hodiny. Klasický průběh operace spočívá v tom, že je uvolněna kůže nosu, částečně vám odstraní a upraví tvar hrotové a křídlové chrupavky. Pokud je to nutné, odstraní vám nosní hrbol a zúží kostěnou část nosu.

Po operaci

Potom všem vám nový nos zpevní náplasťovou a sádrovou fixací. Do nosních dírek dají tampóny, aby zamezili krvácení. Budete moci dýchat pouze ústy a hlavně nesmrkat! V nemocnici se jednou vyspíte a hurá domů! Ovšem ještě s fixací, tu vám odstraní po 7-14 dnech a zhruba 1 měsíc si ji budete nasazovat na noc. Než vám odstraní sádru, dají pryč tampóny a to asi po 3-4 dnech, kdy si dojdete na převaz.

Po zákroku počítejte s otoky hlavně v oblasti očních víček a samozřejmě v obličeji. Aby se vše hojilo jak má, dělejte tlakové masáže. Jak přesně vám vysvětlí lékař. Jde o tlačení si na nos asi 30 sekund po 10-ti opakování.

Dále byste se měli vyvarovat míčovým hrám, boxu a jiným bojovým sportům. A to přibližně rok. Ano jeden rok! Proč? Tak dlouho totiž trvá, než se operovaný nos zformuje a stabilizuje. Slunce je další nebezpečí, aspoň 3 měsíce po zákroku. Hrozí nepřirozená pigmentace.

Komplikace

Každá operace má svá rizika, tato není výjimkou. Může  se vyskytnout infekce, nežádoucí jizvy, zvýšené krvácení.

Dobrá zpráva nakonec

Nového nosánku si můžete užívat až do smrti. Výsledky bývají trvalé! V případě, že na plastiku jdete z důvodu úrazu, vrozené deformace nebo máte problémy s dýcháním, nemusíte vytáhnout ani korunu. Vše hradí pojišťovna!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tvar vašeho nosu není takový, jaký byste chtěli? Zkuste plastiku!