Menu
TOPZINE.cz
Apetit

TV program na Štědrý den 2011: Nebudou jen pohádky, ale i Pelíšky

Markéta Davidová

Markéta Davidová

23. 12. 2011

Existuje mnoho nápadů na to, co dělat na Štědrý den. Pro ty, kteří budou sváteční čas trávit u televize, jsme připravili výběr toho nejzajímavějšího, co televizní program 24. prosince nabídne.

Skleněné peklo

Steve McQueen v katastrofickém filmu Skleněné peklo, Zdroj: distributor filmu

Skleněné peklo

Začneme netradičně: Prima Cool přenechala pohádky a komedie jiným kanálům a nabídne jeden z nejlepších katastrofických filmů všech dob Skleněné peklo, který byl oceněn třemi Oscary. Večírek ke zprovoznění nejvyššího mrakodrapu světa se odehrává v jeho nejvyšším patře.

Vypukne požár a hosté mají odříznutou cestu ven z budovy. Film doprovází skvělé herecké obsazení především díky Paulu Newmanovi a Stevu McQueenovi. Štedrý večer si zaslouží také pořádnou dávku adrenalinu.

Hudbu složil, slova napsal

Tato komedie, uvedená na TV Nova skoro v hlavním vysílacím čase, nemá s Vánocemi společného téměř nic, když pomineme Hugha Granta, který je známý mimo jiné z vánoční Lásky nebeské.

The YouTube ID of v8AU2n6hf24&feature is invalid.

Alex Fletcher (Hugh Grant) je bývalá popová hvězda z osmdesátých let, kterého kontaktuje vycházející zpěvačka Cora a požádá ho, aby jí napsal písně pro její nové album a zazpíval si s ní duet. Jak se příběh bude vyvíjet dále, zatím není příliš podstatné. Za pozornost stojí zejména dechberoucí začátek filmu. Pop!

Pyšná princezna

Abychom nezůstali pouze u netradičních filmů, Nova uvede i klasickou pohádku Pyšná princezna, která byla natočena podle předlohy Boženy Němcové Potrestaná pýcha. Příběh o krásné a zpočátku i pyšné princezně Krasomile a králi Miroslavovi je sice v televizi často opakovaný, ale během Vánoc si určitě své příznivce najde už kvůli nezapomenutelné otázce: „Našli moji rádcové? Našli?“

Pelíšky

Kde udělali soudruzi z NDR chybu? Olovo volovo, rudý komunistický nok a nabídka kvalitního sexu. Můžeme pokračovat donekonečna. Pelíšky patří mezi nejoblíbenější české filmy a vzhledem k tomu, že se značná část příběhu odehrává o Vánocích, bychom se divili, stejně jako Miroslav Donutil v malé ukázce, kdyby je Česká televize letos na Štědrý den opomenula.

The YouTube ID of y-_MGCdyvh4&feature is invalid.

Byl jednou jeden král

Hodně lidí tráví čas před Štědrým večerem vařením a pečením a ty jistě nemá cenu přesvědčovat, že je sůl nad zlato. Pro ty ostatní je připravena klasická pohádka Bořivoje Zemana, Byl jednou jeden král, kde pobaví zejména komediální dvojice Jan Werich jako král a jeho rádce Atakdále v podání Vlasty Buriana.

Pohádku Byl jednou jeden král uvede na Štědrý večer TV Prima. Zajímavostí jistě je, že žádná postava této pohádky nepatří mezi klasické záporáky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TV program na Štědrý den 2011: Nebudou jen pohádky, ale i Pelíšky