×
TOPZINE.cz

Turci si ve velkém holí vousy. Bojí se podoby s radikály z Islámského státu

turecko_vousy_vousaty_muz
Vousatý muž z Turecka, Zdroj: Shutterstock.com

Muži ze západoturecké provincie Manisa se bojí, aby nebyli považováni za členy radikální skupiny Islámský stát (IS), a začali proto vyhledávat holiče. Listu Hürriyet to řekl Ali Batu, který stojí v čele místního svazu holičů a kadeřníků. Muži prý nechtějí, aby byli ztotožňováni s IS nebo považováni za jejich stoupence.

turecko_vousy_vousaty_muz
Vousatý muž z Turecka, Zdroj: Shutterstock.com

„Nechat si narůst plnovous tady bylo módou, měli jej všichni. Holiči kvůli tomu měli méně zákazníků. Teď však lidé dospěli k tomu, že nechtějí vypadat jako pachatelé krutostí, jaké dělají členové teroristické organizace Islámský stát,“ řekl Batu.

Ankara ve středu oznámila deportaci 700 cizinců, kteří se chtěli dostat do Sýrie a připojit se tam k IS. Celkem bylo v zemi kvůli napojení na tuto organizaci zadrženo zhruba 1800 lidí.

Podle Batua bylo 7. srpna v Manise zatčeno 19 členů IS. „Všichni měli dlouhé vousy, tak se lidé rozhodli, že se oholí, aby na sebe nepoutali pozornost. Jinými slovy, Islámský stát uškodil módě plnovousů, ale pomohl našemu řemeslu,“ říká Batu.

Jeden ze zákazníků v holičství prohlásil, že se rozhodl změnit vizáž, když viděl lidi z IS. „Byli ve všech zprávách. Nechával jsem si dlouho růst vousy, ale teď je oholím, nehodlám vypadat jako člen IS,“ citoval ho turecký list.

Autor ČTK

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..