Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Turbostudenti budou v Plzni získávat doktoráty

Redakce

Redakce

18. 4. 2010

cedule_studijniNa festivalu českých filmů Finále se rozhodli pobavit a odměnit stálé návštěvníky. Byla založena Univerzita českého filmu, která všem nabízí doktorský titul, a to za pouhých šest dní.

Studijní oddělení Finále 2010, Zdroj: www.pragency.cz

Studijní oddělení Finále 2010, Zdroj: www.pragency.cz

„Kauzu plzeňských práv všichni sledovali s úžasem a velmi brzy se nás návštěvníci a hosté festivalu, kteří k nám často váží i dlouhou cestu, začali ptát, zda by si také nemohli vystudovat nějaký titul, když už v Plzni budou na více dní,“ řekl ředitel festivalu Finále Ivan Jáchim. A tak festival zareagoval založením Univerzity českého filmu, která nabízí doktorský titul všem zapsaným studentům, pokud se jim podaří do týdne splnit všechny studijní podmínky. Kromě klasické prezenční formy studia je připravena i forma dálková přes internet.

Kredity i z volitelných předmětů

Pro úspěšné ukončení studia je třeba získat minimálně 30 kreditů. Kredity získávají studenti po udělení zápočtů z předmětů  Současný český film, Historie českého filmu, Současný český dokument, Osobnosti českého filmu nebo Český underground, ale i z volitelných předmětů jako Jazzrock nebo Plastici. Zápočty se budou studentům zapisovat na Studijním oddělení Univerzity českého filmu při Finále do speciálního indexu, který tam obdrží při zápisu.

Logo 23. ročníku festivalu Finále, Zdroj: filmfestfinale.cz

Logo 23. ročníku festivalu Finále, Zdroj: filmfestfinale.cz

Diplomové práce

Festival Finále počítá se zveřejněním všech diplomových prací, jejichž napsání je další z podmínek pro udělení titulu. Závěrečná práce musí mít minimálně 30 znaků a musí obsahovat nějakou zásadní informaci relevantní k českému filmu, jako například zhodnocení nějakého filmu na letošním festivalu. „Nechtěli jsme studenty zavalit přemírou povinností, s tím bychom v současné konkurenci vysokých škol neobstáli, příliš mnoho povinností zabíjí ve studentech samostatné myšlení,“ dodal k tomu s úsměvem ředitel festivalu Ivan Jáchim.

Slavnostní ukončení studia

Studenti, kteří splní všechny povinnosti dané studijním řádem, budou mít slavnostní promoci na zakončení 23. ročníku filmového festivalu Finále v pátek 23. dubna 2010 od 19:00KD Peklo. Obdrží zde doktorský diplom a právo užívat titul Doktora českého filmu DrCF..

Více informací o festivalu najdete na oficiálních webových stránkách filmfestfinale.cz. Přihlašování k dálkové formě studia, která bude probíhat formou testů, najdete na stránkách finale.sms.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Turbostudenti budou v Plzni získávat doktoráty