Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Tublatanka odehraje v Praze koncert. Představí novou kompilaci hitů

Redakce

Redakce

28. 1. 2013

Slovenská legenda Tublatanka zavítá 29. ledna do pražského Retro Music Hall. Česku se pochlubí s novým albem Najväčšie hity No. 3: Cítím sa fajn.

FOTO: Martin Ďurinda

Martin Ďurinda z Tublatanky Zdroj: EMI

Kapela ze své třicetileté historie tentokrát přináší výběr těch nejlepších dvaceti skladeb od roku 1995 do 2010, kdy vydala své poslední studiové dílo Svet v ohrození. Kromě starých známých songů Tublatanka nahrála i zbrusu novou skladbu jako speciální bonus.

Kompilace Cítím Sa Fajn je plná našlapaných melodických písní a rockových balad a booklet obsahuje vydané články o skupině a mnoho fotografií.

Dlouholetí kolegové

Na koncertě v Praze zazní dvouhodinový průřez dosud vydaných desek. Křtu se ujme slovenský popový zpěvák a kamarád kapely Peter Nagy, který má se svou grupou Indigo na kontě již sedmnáct nahraných desek a může se pyšnit cenou Zlatý Slavík.

„V podstatě jsme spolu začínali v 80. letech na československé hudební scéně a hodně jsme toho spolu zažili,“ vzpomíná na zrození přátelství frontman Tublatanky Martin Ďurinda. „Já inklinoval k melodickým songům Beatles a Peter jakožto textař hodně poslouchal Boba Dylana, kterého jsem také měl vždy rád.“

Slovenští rockeři dokázali Retro Music Hall již čtyřikrát vyprodat, natočili zde DVD 25 Rockov, který v sobě nese realistický klubový zvuk a přibližuje tak atmosféru koncertu. Pánové se prý na svou první letošní zastávku moc těší a slibují si od ní pořádně nabitý kotel.

Tublatanka má v plánu v roce 2013 absolvovat velké turné na Slovensku i v Česku. Z tour by si chtěli odnést nejen zážitky, ale i záznam koncertů pro televizi a DVD. U koncertování to však neskončí, plánuje se i tvorba dalšího řadového alba. Jedno z dalších předsevzetí je vylepšit si kondičku, aby podávali ty nejlepší výkony a překonali Rolling Stones i Olympic, kteří přes svůj věk stále hrají.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tublatanka odehraje v Praze koncert. Představí novou kompilaci hitů