Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Tržiště Sapa v Praze nabízí exkurzi do vietnamské kuchyně

Redakce

Redakce

4. 6. 2011

Sapa je obrovské vietnamské tržiště na okraji Prahy. Kromě nákupu spotřebního zboží tu lze ochutnat vynikající autentickou vietnamskou kuchyni.

Zhruba uprostřed obřích nákupních hal se nachází jídelny, které vypadají jako jednoduché buňky, postavené z umakartu a překližky. Co buňka, to jídelna. V každé jídelničce se podává jeden druh jídla, nejčastěji polévky. Mě zajímala jídelna, kde se připravoval grilovaný bůček.

Do této jídelničky se vešlo asi deset lidí plus obsluha. V rohu stál oltářík s obětinami. Pití jsme si neobjednávali, ale přímo brali z nápojové lednice. Vybrala jsem si plechovku kokosového mléka. Bylo lehce doslazované, ale krom toho chutnalo jako z čerstvě utrženého kokosového ořechu. Obsluha nám nejdříve přinesla misku se sladkokyselou zálivkou, ve které plavaly kousky ozdobně nakrájené mrkve, talířek s lístky ledového salátu, koriandru a meduňky a misku nudlí. Nakonec nám na stole přistály misky s nakrájeným grilovaným bůčkem.

Maso nemělo chybu

Sousta se namáčí ve sladkokyselém nálevu. Místo suchého kousku masa máte v puse šťavnatou delikatesu, která vás vynese vzhůru do labužnického nebe. Když si vzpomenu na tu úžasnou chuť masa, začnou se mi sbíhat sliny v puse.

Do tohoto prostředí si najdou cestu i cizinci. Posledně s námi u stolu seděla francouzská rodina se třemi dětmi a u vedlejšího stolu seděli Češi, kteří se snažili mluvit anglicky s asijskou rodinou.

V tomto případě by byla velká škoda nechat se odradit nepříliš lákavým vzhledem jídelny s plastovými omyvatelnými ubrusy. Zde je ale obsah důležitější než forma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tržiště Sapa v Praze nabízí exkurzi do vietnamské kuchyně