×
TOPZINE.cz

Tržiště Sapa v Praze nabízí exkurzi do vietnamské kuchyně

FOTO: vietnamské jídlo
Vietnamské jídlo (marinovaný grilovaný bůček, sladkokyselá zálivka s ozdobně krájenou mrkví, směs ledového salátu a bylinek a nudle) Foto: Marcela Nováková, Topzine.cz

Sapa je obrovské vietnamské tržiště na okraji Prahy. Kromě nákupu spotřebního zboží tu lze ochutnat vynikající autentickou vietnamskou kuchyni.

FOTO: vietnamské jídlo
Vietnamské jídlo (marinovaný grilovaný bůček, sladkokyselá zálivka s ozdobně krájenou mrkví, směs ledového salátu a bylinek a nudle) Foto: Marcela Nováková, Topzine.cz

Zhruba uprostřed obřích nákupních hal se nachází jídelny, které vypadají jako jednoduché buňky, postavené z umakartu a překližky. Co buňka, to jídelna. V každé jídelničce se podává jeden druh jídla, nejčastěji polévky. Mě zajímala jídelna, kde se připravoval grilovaný bůček.

Do této jídelničky se vešlo asi deset lidí plus obsluha. V rohu stál oltářík s obětinami. Pití jsme si neobjednávali, ale přímo brali z nápojové lednice. Vybrala jsem si plechovku kokosového mléka. Bylo lehce doslazované, ale krom toho chutnalo jako z čerstvě utrženého kokosového ořechu. Obsluha nám nejdříve přinesla misku se sladkokyselou zálivkou, ve které plavaly kousky ozdobně nakrájené mrkve, talířek s lístky ledového salátu, koriandru a meduňky a misku nudlí. Nakonec nám na stole přistály misky s nakrájeným grilovaným bůčkem.

Maso nemělo chybu

Sousta se namáčí ve sladkokyselém nálevu. Místo suchého kousku masa máte v puse šťavnatou delikatesu, která vás vynese vzhůru do labužnického nebe. Když si vzpomenu na tu úžasnou chuť masa, začnou se mi sbíhat sliny v puse.

Do tohoto prostředí si najdou cestu i cizinci. Posledně s námi u stolu seděla francouzská rodina se třemi dětmi a u vedlejšího stolu seděli Češi, kteří se snažili mluvit anglicky s asijskou rodinou.

V tomto případě by byla velká škoda nechat se odradit nepříliš lákavým vzhledem jídelny s plastovými omyvatelnými ubrusy. Zde je ale obsah důležitější než forma.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..