Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Trpké povídky a trpké vzpomínky na doby nacismu

Redakce

Redakce

22. 7. 2010

FOTO: Václav Koubek!DOPORUČUJEME!Tento týden vás chceme seznámit s opravdu pestrou směsicí knih, jež vyšly v posledních týdnech a jež by si zasloužily vaši pozornost. Takže pokud se chcete zasmát, sáhněte po Trpkých povídkách, pokud se chcete vzdělat, sáhněte po Malé knize etikety. Anebo si opatřete knihu o zvrhlých nacistických pokusech nazvanou Za hranicí lidskosti.

FOTO: Václav Koubek

Václav Koubek, Zdroj: vaclavkoubek.cz

Chcete-li si udělat radost něčím neobvyklým, sežeňte si Trpké povídky písničkáře Václava Koubka. Knihu vydalo nakladatelství XYZ, autor se v ní představuje se v nich jako vtipný a sebeironický spisovatel, který pozoruje a komentuje dění kolem nás. Knihu ilustroval Petr Faltus, doporučená cena je 200,- Kč.

Vzdělávací literatura?

FOTO: Ladislav Špaček

Ladislav Špaček, Zdroj: ladislavspacek.cz

Druhým dílem ze série knižních rádců Ladislava Špačka je Malá kniha etikety u stolu. V knize, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta, se seznámíte s pravidly zasedacího pořádku, se správným chováním u stolu, ale dozvíte se například i to, jak správně prostřít anebo jak jíst polévku. Poučení najdou i tací, kteří chtějí informace o různých typech stolování: banketu, rautu, revéllionu… Doporučená cena je 199,- Kč.

V nakladatelství Paseka vyšla kniha o lékařských experimentech a otrocké práci v nacistických táborech; jejím autorem je Stanislav Zámečník, jmenuje se Za hranicí lidskosti a bude vás stát přibližně 249,- Kč.  O zvrhlých lékařských pokusech, na nichž se během druhé světové války podíleli i německé armádní, státní a vědecké instituce, hovoří především první část knihy. Druhá část knihy pak vypráví o vězeňské práci v německých koncentrácích jako o nástroji teroru a brutálního vykořisťování.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trpké povídky a trpké vzpomínky na doby nacismu