Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Trpíte na bolesti páteře? Ulevit vám může zdravotní matrace

Pokud uvažujete o nové ložnici, stěhování odrostlejšího dítěte do samostatného pokoje s větší postelí, nebo o výměně staré, proleželé matrace, myslete především na kvalitu. Kupovat levné matrace se obvykle nevyplácí. Ale jak se v tom vyznat, když na trhu je celá řada matrací z nejrůznějších materiálů? Dobrou službu vám může prokázat třeba matrace s obsahem viscoelastické pěny. O co vlastně jde?

Zdravý spánek a matrace z paměťové pěny

I člověk, který nemá vážné problémy s páteří a pohybovým systémem, ocení takovou matraci, ze které ho nebudou bolet záda. Vstávat každé ráno s pocitem jako bychom celou noc skládali vagón uhlí, si nepřeje nikdo. Právě matrace, kterou tvoří viscoelastická paměťová pěna, se dokonale přizpůsobí tvaru vaší páteře. Reaguje nejen na hmotnost člověka, ale také jeho tělesnou teplotu. Nezpůsobuje proleženiny, a proto je vhodná i pro nemocné, kteří jsou dlouhodobě upoutaní na lůžko.

Matrace, kterou tvoří paměťová pěna, je přirozeně tuhá a perfektně vyhovuje bolavým zádům. Viscoelastickou pěnu, které se také říká líná pěna, vynalezla NASA. Mezi její přednosti patří to, že nevytváří žádný zpětný tlak a dobře se podvoluje tvaru vašeho těla. Někteří lidé se při spánku neustále převalují. Líná pěna však skvěle vyhovuje těmto potřebám, protože zcela přirozeně kopíruje tvar vašeho těla, ať už ležíte v jakékoli poloze. Díky tomu se vaše páteř neprohýbá a ráno se probouzíte odpočatí a bez bolestí zad.

Jak poznat kvalitní matraci?

Ideální je vybrat si matraci o hustotě 40 – 50 kg/ m3 a životností 10 let a více. Líná pěna se také kombinuje s takzvanou studenou pěnou, která často bývá hlavní složkou zdravotních matrací. Studená pěna je velmi odolná, prodyšná, pohodlná a dlouho vydrží. Některé matrace tak tvoří několik vrstev, nejčastěji je to viscoelastická paměťová pěna, která tvoří horní vrstvu, a dále studená HR pěna tvořící převážnou většinu zdravotní matrace. Některé vrstvy tvoří také latex. Při výrobě matrací je samozřejmostí, že se nepoužívají žádná lepidla a je zaručena zdravotní nezávadnost všech složek, které zdravotní matraci obsahuje.

A nemusíte se ani bát, že se vám matrace brzy proleží, kvalitní zdravotní matrace mají životnost až 10 let a některé z nich můžete používat také oboustranně. Jako ochranu proti zašpinění tvoří snímatelný a vypratelný potah na zip, který rovněž prodlužuje životnost matrace. Prát potah je vhodné na 60°C, aby došlo ke zničení roztočů, kteří mohou alergikům pěkně sužovat život.

Zdravotní matrace pro dítě

Pokud potřebujete zdravotní matraci pro potomka do dětského pokojíčku, určitě lze sehnat nejen matraci na jednolůžko o standardním rozměru 90 x 200 cm, ale také do dětské postýlky o rozměru 60 x 120 cm. Také tyto dětské zdravotní matrace bývají složeny z viscoelastické pěny, latexu a studené pěny a jsou vysoce kvalitní.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trpíte na bolesti páteře? Ulevit vám může zdravotní matrace