Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Tros Sketos opět po roce vystoupí v paláci Akropolis

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

13. 12. 2010

foto: Tros SketosTři muži v hnědých oblecích, na hlavě klobouky, pod nosy kníry, trojhlasně zpívající pam pam rampampam – to jsou Tros Sketos, tak jak se proslavili. V pondělí 20. prosince, opět po roce, vystoupí v pražském paláci Akropolis.

foto: Tros Sketos

Tros Sketos, zdroj: palacakropolis.cz

Jaroslav Róna, Aleš Najbrt a František Skála jsou uznávanými českými výtvarníky, kteří ovšem někdy mají potřebu nevázaně projevit svůj přirozený exhibicionismus. Společně – ovšem velice sporadicky – pak vystupují pod názvem Tros Sketos.

Toto originální trio, produkující směs sketařsko-stepařského zpěvu, tance a spousty absurdního humoru, vzniklo v roce 1986, původně za účelem vytvoření humorného programu pro jeden soukromý večírek. Později se Tros Sketos stali součástí divadla Sklep. Do povědomí široké veřejnosti se dostali v roce 2002, kdy ztvárnili znělku Mezinárodního Filmového Festivalu v Karlových Varech a jejich pam pam uchvátilo davy.

Přestože pánové Róna, Najbrt a Skála, alias Tros Sketos, jsou jako doma vlastně ve všech pražských kavárnách a lokálech, od Literární kavárny v Řetězové ulici až po zapadlé žižkovské hospůdky, dá se říci, že v paláci Akropolis vystupují na domácí scéně – interiér Akropole je totiž dílem právě Františka Skály a Tros Sketos zde vystupují již tradičně v tomto termínu, tentokrát od osmé večerní.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tros Sketos opět po roce vystoupí v paláci Akropolis