Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trocha pohybu pro filmové fandy na předvýběru Fresh Film Festu

Eliška Nová

Eliška Nová

10. 7. 2010

Prahou se projedou filmoví fanoušci. Speciální projekt v rámci festivalu Fresh Film Fest startuje dnes v sobotu a ukáže, že filmy nemusíte sledovat pouze v pohodlí sálu kina či domácí sedačky. Jde to totiž i na kolech.

Sledování filmů trochu jinak, Zdroj: archiv

Startuje se v devět hodin večer 10. července na piazzetě Národního divadla. Tady proběhne promítání předvýběru z letošního Fresh Film Festu. Fanoušci se posléze přesunou do pražské Troji, kde se od jedenácti hodin večer uskuteční další projekce. Jako bonus pak vystoupí tzv. cyklohudebníci Ginger Ninjas. Americká skupina absolvuje svá turné vždy právě na kolech a na Fresh Film Ride vystoupí v rámci jednoho z nich, Bicycle Music Festival Tour.

Akce je volně přístupná i pro pěší diváky. Ti si mohou přijít na své v rámci akce Fresh Film Walk, filmových procházek. Na kolech se však za filmy projedou fanoušci poprvé. A nejen v Praze. Organizátoři chystají projížďky a procházky i v Brně, Plzni, Českých Budějovicích, Kutné Hoře, Kolíně a Šumperku.

A na jaké filmy se tedy můžete dneska těšit? Na programu je například snímek Kristiny Dufkové Usnula jsem, který je v současné době promítán také na MFF Karlovy Vary v rámci Fresh Selection. Samotný Fresh Film Fest, mezinárodní festival studentských debutů a jeho sedmý ročník se uskuteční 25. až 29. srpna, tentokráte v Praze.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trocha pohybu pro filmové fandy na předvýběru Fresh Film Festu