Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Trio Roberta Balzara zahraje živě s Johnem Abercrombiem

Martin Peška

Martin Peška

7. 2. 2009

Kapela Illustratosphere. Pod tímto názvem je trio muzikantů Stanislava Máchy, Roberta Balzara a Jiřího Slavíčka známější. Společně ale působí již třináctým rokem na jazzové scéně pod značkou Robert Balzar Trio. Dan Bárta pro ně tvořil grafický design obalu k desce Tales, na které byl hostem americký kytarista John Abercrombie. V druhé polovině března si společně zahrají i na živo například v Brně, Ostravě, Praze, Bratislavě a na dvou koncertech v Londýně.

„Americký kytarista a legenda světového jazzu má k Čechům stále blíž. Jan Hammer, Miroslav Vitouš, Jiří Mráz a teď také Robert Balzar, to už je slušný počet na to, abychom něco takového mohli tvrdit,“ řekl pro Topzine.cz Václav Ťupa, jeden z orgranizátorů společných vystoupení progresivního jazzového hráče Abercrombieho s Robert Balzar Triem.

Kapelu od roku 1996 tvoří kontrabasista Robert Balzar, pianista Stanislav Mácha a bubeník Jiří Slavíček. Ačkoliv je pojmenovaná po Robertu Balzarovi, hudební kritici připomínají fakt, že se zvukově příliš tlačí v popředí. Sóla bývají hodnocena nejčastěji jako nápaditá a přiměřeně dlouhá.

Fanoušci české jazzové scény se mohou těšit na dočasné kvarteto v několika českých městech. Dvě Společná vystoupení jsou naplánována i v Londýně.

Seznam potvrzených koncertů:
12. března Brno
13. března Ostrava
15. a 16. března Londýn
18. března České Budějovice
19. března Přerov
22. března Praha
23. března Bratislava

V jednání jsou i koncerty v Hradci Králové a Pardubicích. Seznam bude aktualizován na www.robertbalzar.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trio Roberta Balzara zahraje živě s Johnem Abercrombiem