Menu
TOPZINE.cz
Recenze hudebních CD a DVD

Třikrát sláva! Jedinečné spojení Johna Legenda a The Roots

Redakce

Redakce

4. 10. 2010

Očekávané album Johna Legenda a legendárních The Roots vyšlo 20. září a obsahuje upravené skladby 60. a 70. let. Legend je šestinásobný držitel ceny Grammy, spolupracoval s umělci, jako jsou například  The Black Eyed Peas, Alicia Keys, Jay – Z či Kanye West.

John Legend and The Roots, Zdroj: johnlegend.com

John Legend and The Roots, Zdroj: johnlegend.com

Album Wake Up! se skládá z jedenácti skladeb obsahující stopy reggae, gospelu, rocku ale i hip – hopu.  Spolupracovali na něm John Legend a skupina The Roots. Je to album jedním slovem úžasné, zamilujete se hned při prvním poslechu. Prostě neexistuje možnost špatného hodnocení.

Již úvodní píseň Wake up everybody je jedinečným mixem Legendových přemýšlivých zpěvů a funky rytmů The Roots. Album obsahuje i Legendovu původní píseň Shine, která by se měla objevit v připravovaném dokumentárním filmu Waiting for Superman. Shine jasně předvádí, jakou skvělou volbou bylo spojení právě Legenda a The Roots. Možná je až s podivem, že je to nenapadlo dříve.

Wake Up! je směsicí coververzí skvělých skladeb šedesátých a sedmdesátých let, najdeme zde Marvina Gaye (Wholly Holy), Donnyho Hathawaye (Little Gheto Boy) či Mika Jamese Kirklanda (Hang On in There). Deska má silně politický podtext, je ovlivněná americkými prezidentskými volbami v roce 2008. Původně byl v plánu pouze singl, spolupráce vyústila ale ve skvělé album plné naděje, změn a aktivismu.

V každém případě Wake Up! nadopuje posluchače energií, dobrou náladou a úsměvem. Po dlouhé době je to opravdu povedené album, plné jedinečných hudebních bonbonků. Netřeba dodávat více. Jedním slovem nádhera!

John Legend and The Roots – Wake Up!
Vydáno: 20. září 2010
Skladby: Hard Times Feat. Black Thought, Compared to What, Wake Up Everbody Feat. Common and Melanie Fiona, Our Generation, Little Ghetto Boy, Hang on in There, Humanity, Wholy Holy, I Can´t Write Lefthanded, I Wish I Knew How It Would Feel to Be Free, Shine
Vydalo: Sony Music

Hodnocení: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Třikrát sláva! Jedinečné spojení Johna Legenda a The Roots