Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Trička s vtipnými potisky: super myšlenka nebo trapas?

Linda Zikmundová

Linda Zikmundová

2. 1. 2010

Bez názvuChcete vstoupit do nového roku nejen s předsevzetím, ale i s nějakou vtipnou hláškou na rtu? Co když ale rty po silvestrovské noci váznou? Zkuste to s vtipným tričkem.

Foto: Linda Zikmundová

Foto: Linda Zikmundová

Tričko je jednoduchým řešením, jak na sebe upoutat pozornost. V dnešní době, která víc než jakákoli jiná předcházející, klade důraz na první, zejména vizuální, dojem o vás tričko může prozradit víc než sami chcete. Jednoduše tak můžete odhalit například hudební nebo filmové preference. Vtipná hláška nebo obrázek zase ukážou, že máte smysl pro humor. Ale hranice mezi  vtipem a trapností je tady více než tenká. Nechci vypadat jako puritán, ale tato trička by měla být od určitého věku tabu. Ale to je jen můj osobní názor. Je věcí každého, jaké si vybere a jak ho bude prezentovat.

Velmi oblíbená jsou trička s vtipnými texty a hláškami. Klasikou se stalo to s nápisem „My XY was in AB and the only thing he/she brought me is this stupid T-shirt“ (Můj/Moje XY byl tam a tam a jediná věc, kterou mi přivezl/a je tohle blbý tričko). O vtipnosti některých hlášek bychom mohli vést dlouhé debaty. Ze velmi sporné považuji mimo jiné některými muži velmi oblíbené „Sex Instructor“ nebo „Pivo dělá hezká těla“. Nicméně to je věc vkusu a soudnosti.

Foto: Linda Zikmundová

Foto: Linda Zikmundová

Další tričkovou variantou jsou obrázky. Mezi dívkami jsou hodně oblíbené obrázky zvířat, psů, koček a dalších. V poslední době se v mnoha obchodech objevila také trička s obrázky nejrůznějších komiksových postaviček od Mickey Mouse, disneyovskou Sněhurku, přes Pepka námořníka až po zajíce Bugse Bunnyho. Na tričkách pro kluky se zase často objevují znaky komiksových postav, například supermanovské „s“ nebo batmanovský netopýr.

Typicky mužskou záležitostí jsou trička odkazující na různé sexuální aktivity a polohy. U některých příslušníků starší generace jsou, podle mého názoru bohužel, oblíbená trička s postavou Rudy Pivrnce a  kreslenými vtipy jeho autora.

Foto: Linda Zikmundová

Foto: Linda Zikmundová

V poslední době se ale trička stávají také důležitou součástí charitativních projektů. Koupí takového vtipného kusu oděvu, často navrženého i některým z předních českých designerů, přispějete na dobrou věc a získáte nejen bonus do svého šatníku, ale i dobrý pocit. Komu by se zachtělo nových a neokoukaných designů, nechť zapátrá na sítí. Mnoho nových a začínajících tvůrců nabízí své výtvory za rozumnou cenu v různých internetových e-shopech.

Pokud by vám nevyhovovala současná nabídka na trhu, není nic jednoduššího než si tričko s nápisem nebo obrázkem sami vyrobit. Výtvarně nadaným jedincům budou stačit barvy na textil (např. fixy), ty jsou k dostání v běžné síti, a čisté tričko. Jestliže se nepovažujete za tolik zdatné, můžete si napřed vyrobit papírovou šablonu a tu následné obkreslit. Další možností je vyrobit si nápis nebo obrázek v počítači a s návrhem pak navštívit některé z mnoha center, která se zabývají potisky triček a dalších předmětů.

Foto: Linda Zikmundová

Foto: Linda Zikmundová

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trička s vtipnými potisky: super myšlenka nebo trapas?