Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Trička s potiskem? Najděte si ten správný VOHOZ!

Petra Červená

Petra Červená

11. 2. 2010

45_3_bigOsobité potisky na oblečení a doplňky si buď můžete vytvořit sami, i když s nejistým výsledkem, a nebo si je pořídit u VOHOZU. Pod tímto názvem se skrývají tři výtvarnice, které jsou za svou kolekci šatů a triček z roku 2009 nominovány na oděvní designérky roku.

Zdroj: vohoz.cz

Zdroj: vohoz.cz

VOHOZ před pěti lety zakládaly Barbora Tučková, Barbora Zachovalová a Daria Podboj. Přišly s nápadem vyrábět designovou módu a doplňky v malých sériích. A kdo z nás touží po tom projít rušnými ulicemi v oblečení, jehož méně či více úspěšné klony prosviští kolem? VOHOZ tuhle naši malou povrchní radost z originality rád podpoří. Dokonce nabízí i možnost navrhnout si vlastní nevšední potisk.

Tričko pro holky, motiv Plameňáci, Zdroj: vohoz.cz

Tričko pro holky, motiv Plameňáci, Zdroj: vohoz.cz

Design blok

Tričko pro holky a taška s motivem Ruka, Zdroj: vohoz.cz

Tričko pro holky a taška s motivem Ruka, Zdroj: vohoz.cz

Poprvé se tohle sehrané trio představilo na Designbloku 2005, kde sice předvedly i potisky na tričkách a sukních, ale tehdy svou prezentaci postavily hlavně na ukázce potisků malých a velkých polštářů. A hned následující rok se na Designbloku VOHOZ v diváckém hlasování umístil na druhém místě v kategorii nejlepší designér Designbloku 06. Zajímavou exhibici předvedly designérky o dva roky později. Jejich showroomu dominovaly dvě čalouněná křesla a stolička, které strávily nějaký čas v pražských ulicích a kontejnerech, než se dostaly do parády VOHOZU. Získaly tak nádech novoty a naleštěnosti s typickými lehce bláznivými a hodně barevnými motivy.  Jejich poslední loňskou zastávkou na Designbloku se stala kolekce dámských šatů a triček s dlouhými i krátkými rukávy, která jim vynesla nominaci na oděvní designérky roku.

Kolekce šatů z Designbloku 2009, Zdroj: vohoz.cz

Kolekce šatů z Designbloku 2009, Zdroj: vohoz.cz

Sortiment VOHOZU

Zdroj: vohoz.cz

Zdroj: vohoz.cz

Cenná osobitost v poslední době tak trochu ustupuje napodobeninám, které rádi módní guru označují za aktuální trendy. Stává se vzácností, že bych při pravidelné jízdě MHD objevila u spolucestujících výrazný doplněk, který by mě opravdu zaujal. Naposledy to bylo u tašky od VOHOZU na šedivém podkladu se stříbrným potiskem, ze kterého si vybavuju motorovou pilu a malinkého králíčka. Ostatně ani jejich další výrobky nemůžete očima přeběhnout jen tak, bez alespoň letmého pozastavení. Nabízí potisky na sukně, kabelky, polštáře, obaly na notebooky a dokonce i zástěry na vaření a grilování. VOHOZ je po taškách a kabelkách proslulý svými motivy na tričkách pro holky, jako třeba s rukou, broukem, vrabcem nebo plameňáky, a pro kluky s motivem prodlužovačky, otvíráku, zásuvky nebo počítačových ikon. VOHOZ se neomezuje jen na módu, ale své nápady vnesl i do oblasti interiéru, a tak potisky na křeslech, sedačkách nebo lehátkách pozornosti vašich návštěv rozhodně neuniknou.

Tričko pro kluky a potisk Ikony, Zdroj: vohoz.cz

Tričko pro kluky a potisk Ikony, Zdroj: vohoz.cz

Kdo hledá najde

Zdroj: vohoz.cz

Zdroj: vohoz.cz

Výběr nažehlovacích potisků je velký, ale v minimálních kusech. Zato vaše vlastní návrhy jsou neomezené a vítané, a tak vám ve vašem šatníku klidně může uvíznout malý opečovávaný originál. Na první pohled se může zdát, že hlavní roli ve VOHOZU hrají barvy, kreativita a kvalita, ale díky nápadné živé hravostije jasné, že tu nejdůležitější roli hraje zábava. Tvorba VOHOZU musí zákaznice jednoduše bavit, nuda není vítaná. Některé potisky jsou jen změť geometrických tvarů, jindy jsou osamělým solitérem na růžovém poli, pak zase skrytě či okatě vtipně realizovaným nápadem. Někdy jsou motivy lehce ulítlé, jindy těžce praštěné, jako Motorová pila, Rámová pila, Zjebek,  Zmetek, Sebevražda z kolekce 2005, Fí, Rány či Břitva pro změnu z kolekce 2008. Jindy rozpustilé a něžné zároveň, jako Papouchové, Motýl, Páv z kolekce 2008. Ať tak či tak, vybrat si může každý, protože nabídka motivů je nevyčerpatelná.

Zdroj: vohoz.cz

Zdroj: vohoz.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trička s potiskem? Najděte si ten správný VOHOZ!