Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Trička s barevným potiskem, taky jedno máte?

Redakce

Redakce

9. 8. 2010

FOTO: Triko I LOVE NYVím, že to zase začíná podobně, ale jinak to asi nejde. Při prozkoumávání Vaňkovky jsem si povšiml asi 1438 různých lidí se stejnou vlastností – rádi nosí vtipné potisky na triku. Buď nade mnou právě kroutíte hlavou, anebo se mnou souhlasíte. Ale tak či tak, každý z vás se někdy pozastavil nad trikem s Mickey Mousem a pomyslel si: „Jééé, roztomilé“.

FOTO: Triko I LOVE NY

Triko I LOVE NY, Zdroj: weardrobe.com

Rozděluji potisky na dva druhy: Ty stylové, které jsou originální i přiměřené, a ty hloupé s vtipnými a přeplácanými potisky. Všechno to asi začalo tričkem I LOVE NY, přičemž dnes se ono slavné srdíčko plete s pátým přes devátým, a tak na tričkách objevíte např. „I LOVE MY DAD, I LOVE ME, I LOVE MY BOYFRIEND“ a jiné všemožné. Já se jen ptám, baví vás to? To chcete být neskutečně úžasní, že to musíte mít i na hrudi? Přijde mi to jako zostuzení tehdejšího vynálezu.

FOTO: trička

D&G kolekce 2010/2011; Tričko New Yorker, Zdroj: vogue.co.uk; New Yorker

To ale není to nejhorší. Může to být rok zpátky, co jsem tato trika vyhledával. Mám doma v šuplíku kačera, mobil, všelijaké gramofony s brýlemi a botami, možná byste tam našli i něco dalšího. Nosím je na doma, nebo když vyběhnu i v teplácích do obchodu. Je pravda, že u nás v městečku je to něco úžasného. Jenže, když vidím tolik Mickey Mouseů a všelijakých potisků o kráse a blbosti či to, co kdo miluje, nebo kdo je jeho idol, tak mi nejde do hlavy, proč si taková trička ti lidé pořád kupují?

FOTO: Trička New Yorker

Trička New Yorker, Zdroj: New Yorker

Abyste mě neprokleli, povím vám, co já přijímám za potisky. Taková tílka s natisknutou černobílou fotkou vypadají snad nejlépe. Je to čisté, dobře sladitelné a parádní. Když si vyberete triko s nápisem, tak volte dobrý střih a hlavně si dávejte pozor na to, ať není písmo na sebe naňahňané, příliš malé či naopak velké. Ať nejde v textu o kravinu a víte, že to nemá každý puberťák. A barevné spektrum by se mělo pohybovat okolo dvou až tří barev. Pak už dodává triko dojem cirkusu.

FOTO: Trička New Yorker

Trička New Yorker, Zdroj: New Yorker

Byla (je) doba, kdy se hodně vyskytoval nápis: „Karl Who?“ od Karla Lagerfelda. Začal s taškou a fanoušci pokračovali na tričkách. Pak se objevila trika: „Who the fuck is Chanel?“ a svět stylingu si začal kupovat barvu na textil. Výrobce se toho chytil a začal vyrábět další a další. Věřím, že tehdy se tento nápis maloval ve většině francouzských, anglických, amerických, ale i tokijských domácnostech. I já jsem maloval.

U pánů je to o něco jinačí. Nevěřím, že si každý muž dojde do obchodu pro pruhované triko. Dojdou si pro potisky, aby ukázali, že když už nakupovat, tak jedině věci, ve kterých nebudou vypadat zženštile. No, u nich to zas tak moc nevadí.

FOTO: Taška od Karla Lagerfelda

Taška od Karla Lagerfelda, Zdroj: wordpress.com

Když to shrnu, vyhněte se Terranově a potištěná trika vybírejte pečlivě. Pamatujte: barva, text, smysl slova a střih. Vyhněte se třpytkám a Disneyho postavičkám. Zas tak úžasně v nich totiž nevypadáte. Proto prosím nechte kačery v šuplíku a vytáhněte je, až budete vysávat. Říkám tedy, že potisky na triku ano, ale s důstojností.

FOTO:Trika s potisky o značkách

Trika s potisky o značkách, Zdroj: modekungen.de

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trička s barevným potiskem, taky jedno máte?