Menu
TOPZINE.cz
Literární soutěže 2023

Třicet let československého fandomu v knihovně na Smíchově

Jan Nohovec

Jan Nohovec

2. 7. 2009

Je to už neuvěřitelných třicet let, co byl v Čechách založen první SF klub. Smíchovská knihovna si k této příležitosti připravila výstavu mapující dějiny československého fandomu od jeho počátků až po žhavou současnost.

„Podle fanouškovské mytologie se historie ČS fandomu počítá od 31. dubna 1979, kdy byl založen první SF klub. K třicetiletému výročí připravila Městská knihovna v Praze ve spolupráci se Zdeňkem Rampasem výstavu, jež zájemcům přiblíží fenomén fanouškovského hnutí, ale i jeho skromné počátky. K vidění bude nejenom velká řada historických plakátů, přičemž hlavní důraz je kladen na dějiny Parconu, ale i další drobnosti ze života scifistů: památeční placky z conů, visačky, knihy i archivní fanziny. Vše je doplněno stručným povídáním, jež problematiku fandomu přiblíží i laickému návštěvníkovi,“ přibližují výstavu organizátoři.

Všichni zájemci mohou výstavu navštívit (a objevit či si zavzpomínat na to, jaký byl život fanoušků fantastiky v průběhu posledních tří desítek let) zdarma od 30. června do 28. srpna v provozní době pobočky knihovny Smíchov (Nám. 14. října 15, Praha 5):
úterý 9.00 – 19.00
středa 12:00 – 19:00
čtvrtek 12:00 – 19:00
pátek 9:00 – 15:00

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Třicet let československého fandomu v knihovně na Smíchově