Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Tři sestry přidávají do diskografie Lázničky. Křest proběhne v Praze

Redakce

Redakce

11. 3. 2010

Tři sestry na pódiu!Vstupenky!V pátek 19. března vezme pulty útokem zbrusu nová deska známé formace Tři Sestry, která tak zároveň oslaví pětadvacet let existence tohoto originálního spolku. Deska nese tajuplný název Lázničky a bude kapelou společně s hosty pokřtěna v pražské Akropoli.

Obal alba Lázničky, Zdroj: archiv

Obal alba Lázničky, Zdroj: archiv

Pražská punk-rocková stálice, která na české scéně působí už od roku 1985, hodlá podpořit nové album četnými koncertními aktivitami po celé republice. V rámci koncertní šnůry bude důležitá především zastávka v pražském Paláci Akropolis, kde umělci 7. dubna Lázničky pokřtí. Spolu se Ségrami vystoupí v klubu také turnovská rocková kapela deBill Heads, která má na kontě již tři plnohodnotná alba.

>>> Koupit vstupenky zde <<<

Zbrusu nová řadová deska se zubatým obalem se tak stává již třiadvacátou v pořadí a na pulty obchodů se dostává dva roky po albu Mydlovary, které vyšlo v listopadu 2007.  V průběhu přípravy na stříbrnou placku složila kapela třicet skladeb, z nichž se na album dostalo jen šestnáct nejlepších. Ochutnávku dvou skladeb umístila kapela s obskurním logem přímo na své stránky, kde je můžou případní posluchači zhodnotit. Textová náplň skladeb se točí nejen kolem tajuplných tvorů, po kterých je album pojmenováno, ale snaží se zároveň osvětlit filozofické směřování kapely.

Tři Sestry dokazují, že jim ani po dvou a půl dekádách fungování nedochází dech. V osmdesátých letech, kdy se kapela formovala, oscilovala stylově mezi punkem, punkrockem až hardcorem. Postupem času dali její členové tvář stylu, který je občas nazýván pubrock, a to jednak díky tématice často se točící okolo alkoholových dýchánků a bohémství, ale především díky zakomponování nezaměnitelného zvuku hospodské harmoniky do mnoha písní. Tento zvuk v současné době kapelu charakterizuje natolik, že se de facto stala českým originálem.

Kromě klasického CD jsou Lázničky vydávány i v limitované edici 250ti vinylových desek, z nichž každá bude osobně podepsána všemi členy kapely.

Vstupenky na křest desky můžete online zakoupit zde.

Tři Sestry – Lázničky

1.  V pekle nebo v ráji
2.  Noční tramvaj
3.  Pilsner Urquell
4.  Stroj
5.  Jako Sahula
6.  Lázničky
7.  Kolečkový brusle
8.  Vandrák Joe
9.  Něco se musí stát
10. Polární noc
11. FC Knajpa
12. Naše věrné fanynky
13. Bordel
14. Léto
15. Squatt
16. Zůstal jsem sám

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tři sestry přidávají do diskografie Lázničky. Křest proběhne v Praze