Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Tři Sestry přidaly do diskografie Lázničky… Ke stažení… Z kůže

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

26. 4. 2010

Tri sestry LaznickyRuce za hlavou, čajíček od krásné servírky, každodenní masáže a koupele v bahně, spousta cizích žen a ta vlastní stovky kilometrů daleko, léčivé prameny tryskající z vřídel… To jsou lázně, na které může posluchač s tímto albem zapomenout. Tři Sestry mají jinou vizi a jiné Lázničky.

Tři sestry, Zdroj: archiv

Tři sestry, Zdroj: archiv

Nikomu asi není třeba sáhodlouze představovat partičku kolem Lou Fanánka, která si už nějaký ten pátek říká Tři Sestry. Nové album je celkem dobře kosmeticky ošetřeno tak, aby si každý přišel na své. Není to sice, co to bývalo, ale i tak mají Lázničky šmrnc.

V Pekle nebo v ráji otevírá celé tohle hudební představení. A posluchač se sám může rozhodnout, zda se při něm cítí jako v nebi nebo jako v rozžhaveném pekle, kde kolem něj pobíhají ocasatí roháči s vidlemi.

Pro změnu Noční tramvaj znázorňuje to, co spousta lidí dobře zná. Usnout pod obraz v tramvaji, následně být probuzen řidičem a v horším případě policistou, to donutí zapátrat v paměti. Slova jsou hodně k zasmání a celá skladba tak dostává pořádnou šťávu.

Za zmínku stoprocentně stojí i kousek s názvem Vandrák Joe. Trampský nádech tohoto tracku je dobře k poznání už od prvního tónu. Šerifova žena se vandrákovi natolik líbila, že jí odtáhl kamsi do lesa a každý si doplní rýmy jako trsal – líbal či sebe – líbal a pozná, cože tam s ní vlastně dělal.

Texty vždy patří k tomu silnějšímu na každém třísesterském cédéčku a nejinak je tomu i v případě Lázniček.

Náhodný kolemjdoucí, který uvidí sebevraha kdesi na římse, bude vědět, že jistojistě nevlastní tuto desku, protože už jenom pro ni stojí za to žít.

Tři sestry – Lázničky

Vydáno: 2010

Celkový čas: 43:06

Skladby: V pekle nebo v ráji, Noční tramvaj, Pilsner Urquell, Stroj, Jako Sahula, Lázničky, Kolečkový brusle, Vandrák Joe, Něco se musí stát, Polární noc, FC Knajpa, Naše věrné fanynky, Bordel, Léto, Squat, Zůstal jsem sám

Vydalo: Monitor EMI Czech republic

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tři Sestry přidaly do diskografie Lázničky… Ke stažení… Z kůže