Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Tři sestry a Wohnout: Nastane-li konec světa, prchneme s penězi na Mars

Redakce

Redakce

21. 11. 2012

Tři sestry a Wohnout uspořádali společné turné s názvem W3S TOUR 2012. Během měsíce objedou celou republiku a zahrají dvanáctkrát. Turné zakončí třináctým koncertem v pražské Incheba aréně 22. prosince, den po predikovaném konci světa.

FOTO: Wohnout

Wohnout Zdroj: pořadatel koncertu

První koncert se konal 8. listopadu v brněnském klubu Fléda. Obou kapel jsme se zeptali na pár otázek a odpovědi na ně se často překvapivě lišily.

Proč jste se rozhodli  vyrazit na turné společně, kdo s tím přišel jako první?

3S: Nevím, kdo s tím přišel první, ale je to vcelku logická věc, protože Wohnouti jsou s námi jednak v přátelském vztahu a jednak je to hudba podobná, ne úplně stejná. S Wohnoutama se teď potkáváme často, takže po Visacím zámku, Horkýže Slíže a Divokých Billech to je další taková kapela, se kterou máme dobré vztahy a mohla by s námi jet na předvánoční turné.

W: Vzhledem k tomu, že s členy skupiny Tři Sestry držíme již několik let družbu, nebyl problém se domluvit na společném turné, o kterém se uvažovalo již delší dobu. Dále nás spojují akce pro nadaci Via, za kterou například společně běháme na všech akcích PIM. Pak už slovo dalo slovo a “vétřieska“ byla na světě.

Prý budete jezdit mezi koncerty v legendárním vozidle V3S, nebude to trochu nepohodlné?

3S: To by bylo příšerně nepohodlné a asi bychom to nepřežili, nevím jak to vzniklo, nám se jenom líbil ten název: Wohnout a Tři sestry = W3S. To vozidlo je bezvadné, ale na ježdění mezi koncerty ne, to nechceme.

W: Ano, to je pravda. Během tohoto turné se přepravujeme tímto legendárním vozem, jenž nám zapůjčil pražský Dopravní podnik. Jedná se o vůz v úpravě pro sváření prasklých kolejí. Uvnitř je i otoman, takže o nepohodlí nemůže být řeč.

Máte naplánováno dvanáct koncertů během jednoho měsíce, je to velká výzva?

3S: Tak velká výzva to není, během letního turné to máme pravidelně. Samozřejmě, je to náročnější, než kdybychom hráli tak jednou za týden. Velké výzvy spíše byly, když jsme hráli třeba čtyři dny za sebou. To skoro nejde, člověk se vykřičí, nemá sílu a lidi na sebe začnou být protivný, to nechceme. Těch dvanáct koncertů docela jde, na to se těšíme.

W: Dvanáct vystoupení se skupinou Tři Sestry během jednoho měsíce? Ano, to je opravdu velká výzva.

Turné zakončíte třináctým koncertem 22. 12. 2012, den po “Konci světa“. Nezahráváte si trochu s mayskými předpověďmi? Co když konec světa nastane a už nebudete moct vrátit fanouškům peníze za lístky?

3S: My si s nimi nezahráváme, je to nějaká předpověď a my můžeme říkat, že buď bude konec světa nebo nebude, nic tím neovlivníme. Ten konec světa je chápaný spíš jako konec nějakého kalendáře, který doputoval do svého konce a začne znovu. Není to jako, že by se něco otřáslo, spadlo z vesmíru a byla tady placka. To myslím, že ne. Když nastane konec světa, tak fanoušci nedostanou peníze za lístky a my je nebudeme potřebovat ani zpronevěřit.

W: Tak to se nedá nic dělat. Jestli dojde ke konci světa, peníze si necháme, rozdělíme fifty fifty, a pak zřejmě asi na Marsu utratíme.

Proč začínáte koncertní šňůru právě v Brně?

3S: To vypadá jako nějaký záměr, ale myslím, že není, prostě to tak vyšlo. Termíny se skládaj kvůli dopravám. Brno a Prostějov se podařilo dát do řady den po sobě, abychom se nemuseli vracet přes Prahu, což by bylo mnohem dražší.

W: Matěj s Fanánkem navštívili věštkyni ohledně tohoto turné a ta doporučila Brno jako vhodnou destinaci k vypuknutí. Proč to navrhla, nevím.

V jakém pořadí budete vystupovat? Vždy stejně?

3S: První Wohnout a druhé Sestry. Protože jsme starší skupina, tak bychom měli mít tu přednost, dát to až na konec.

W: Ano, vždy budeme turné vykopávat.

Jaké písně a alba na turné zazní?

3S: Tradičně průřez všeho možného, co maji lidé nejraději. Od prvního alba z devadesátého roku. Bude to tak hodina a půl, což je v našem případě tak 27 písní.

W: Bude to takový pall-mall ze všech našich alb plus společné vystoupení v písních Už koluje fáma a Sólo pro mouřenína.

Plánujete si dát po tomto náročném turné delší pauzu?

3S: To si dáváme vždycky, leden a únor. Jezdíme na hory a odpočíváme, protože je stejně zima a hnusně se jezdí. Lidi moc po Vánocích nechodí. Tentokrát začneme v polovině února nahrávat CD, které by mělo být na jaře hotové, takže to bude takové volnopracovní.

W: Samozřejmě to bude nutné.

Máte pro fanoušky připravené nějaké překvapení? Třeba společnou píseň s Wohnoutem?

3S: Máme, Wohnouti hrajou už dlouho naši písničku Už koluje fáma a my jsme se naučili Sólo pro mouřenína, které jsem s Wohnoutama před dvěma lety zpíval, dokonce je to zaznamenané na nějakém CD. Každá kapela zahraje tu píseň té druhé kapely a kdo bude chtít, tak se přidá. Nebude to speciálně nacvičené, ale bude to unisono a někdy budou hrát třeba čtyři kytary to samé, takže si myslím, že bude zajímavé to tak či tak vidět. Rozhodně kdybych byl fanoušek jedné nebo druhé skupiny, tak na tohle půjdu, protože si myslím, že to bude velmi dobrá kombinace.

Současně s tím, až začne W3S Tour, bude pokračovat turné s Vypsanou fixou. Jak fanoušci reagují na společná vystoupení?

W: Já myslím, že fanoušci reagují velice krásně. Různě tančí, zpívají, tleskají a skáčí.

Před časem se jeden s vašich členů, baskytarista Jirka Zemánek, nechal dobrovolně kolonoskopicky vyšetřit v rámci kampaně Nebuď střevo. Jaké reakce na tento počin byly ze strany fanoušků?

W: Pár hrdinů následovalo tohoto reka a též se nechali vyšetřit. Jednalo se zejména o starší ročníky. Lidi už po čtyřicítce by neměli váhat a jít do toho. Pokud ještě k tomu žijou ve stresu a cpou se uzeninou, měli by zaklepat na dveře doktora co nejdřív.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tři sestry a Wohnout: Nastane-li konec světa, prchneme s penězi na Mars