Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Tři hvězdy z Pána prstenů se vrátí na plátna spolu s Hobitem

Redakce

Redakce

19. 12. 2009

hobbitRežisér Peter Jackson podrobnosti kolem Hobita tají, ale v rozhovoru pro MTV uvedl, že tři herci z trilogie Pán prstenů budou k vidění také v Hobitovi. Kromě Iana McKellena, který bude opakovat svou roli Gandalfa, jsou i další postavy, které se možná objeví v připravovaném filmu.

Zdroj: www.geektyrant.com

Zdroj: www.geektyrant.com

Mezi třemi hvězdami je Ian Mckellen, představitel Gandalfa. „Gandalf, 2000 let starý čaroděj, hraje v ději Hobita zásadní roli a my jsme znovu získali Iana McKellena,“ prozradil Jackson.  Další dva herci, kteří se nejspíše ve filmu objeví, jsou Hugo Weaving a Cate Blanchett. „Jsou dvě postavy: Elrond, kterého se zahrál Hugo Weaving, a Galadriel představovaná Cate Blanchett,“ říká dále režisér Jackson.

Sám také uvedl důvod, proč v Hobitovi nemůže být více postav z Pána prstenů: „Kniha Hobit se odehrává 60 let před Pánem prstenů, jak to bylo napsáno J.R.R. Tolkienem, takže mnoho postav se v Hobitovi ještě vůbec nevyskytovalo. Ale Galadriel a Elrond jsou elfové a tudíž nesmrtelní, nestárnou.“

Casting na Hobita začal minulý týden. O roli Bilba Pytlíka se zajímá mnoho neznámých herců, produkce ale vážně uvažuje o herci Tomu Waitsovi.

Hobit se bude skládat ze scén zapsaných v knize. Doplněny budou události, které byly zmíněny v Pánu prstenů, jako například vyhnání Saurona z Mirkwoodu Bílým koncilem.

První ze dvou filmů je naplánován na prosinec 2011, druhý film zasáhne kina o rok později.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tři hvězdy z Pána prstenů se vrátí na plátna spolu s Hobitem