Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Tři hudební zážitky na jednom místě a během jednoho večera

Redakce

Redakce

6. 1. 2011

Návštěvníky pražského klubu Vagon čeká první páteční večer roku 2011 atraktivní hudební zážitek v podobě vystoupení hned tří kapel.  Všechny pocházejí z českého prostředí.

foto The Hydes

The Hydes, Foto: youtube.com

Rocková výbušnost, zpěvnost a chytlavost. Zdánlivě nesourodá charakteristika vystihuje jednotlivé písně kapely The Hydes, která skládá výhradně v českém jazyce. Ve svých textech klade důraz především na poetiku. Svůj talent ukázali v roce 2009 na EP Silueta.

Název Brus Kembl je pro skupinu ve složení Vojta Koval, Jirka Vaněk Fleger a Jakub Šindelář velmi čerstvý. Vystupovala už pod různými názvy, ale ten současný pochází z loňského roku. Hravé české písničky laděné do funk-rocku doplňuje svým hlasem i hostující zpěvačka/trombonistka Majda Jedličková. „Protože nehrajeme příliš často, snažíme se na každém koncertě ukázat vždy něco nového, i kdyby jen jednu novou písničku,“ říká kytarista a zpěvák Vojta. Po několika pražských vystoupeních by kapela chtěla v roce 2011 začít koncertovat více i mimo hlavní město.

Dvě kytary, baskytara, saxofon a bicí vám předvede mladá pražská blues garage kapela The Sisters při svém vystoupení. Kapela se do povědomí posluchačů dostala díky jejich prvnímu vystoupení na Vánoce 2010. Jejich hudba je ovlivněna mimo jiné B.B. Kingem.

Všechny tyto kapely se představí již tento pátek, 7. ledna 2011 v pražském klubu Vagon. Začátek je naplánován na 20 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tři hudební zážitky na jednom místě a během jednoho večera