Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Tři Češi si zahráli s U2 na koncertě v Berlíně. Video uvnitř!

Martin Peška

Martin Peška

20. 7. 2009

Jak bývá u U2 zvykem, pozvali i na svém sobotním koncertě na Olympijském stadionu v Berlíně několik fanoušků na pódium. Shodou náhod vybrali tři Čechy, kterým dali své nástroje. Čech Štěpán, který celou situaci popsal v ranním vysílání ČRo 1 Radiožurnálu, společně se svými kamarády sklidil od publika hlasitý aplaus.

Během koncertu Bono z U2 vyzval tři Čechy stojící před pódiem k sobě. Vybral si je na základě transparentu, kteří fanoušci na koncertu nad sebou drželi. Stála na něm jména písniček a názvy nástrojů, které fandové ovládají.

Že by se nástrojů muzikantů U2 ujali přímo fanoušci se nestalo už asi 8 let. Poslední takové akce proběhla v roce 2001. Od té doby si irská skupina na pódiu jen občas zatančila a zazpívala s českými fanynkami.

Češi s U2 na jednom pódiu v Berlíně

Kapela existující 33. rokem patří k nejúspěšnějším skupinám na světě. Od založení skupiny bylo prodáno přes 100 milionů kopií desek a na turné za nimi míří desetitisíce fanoušků z celého světa, včetně těch českých. Štěpán se svými kamarády dnes opět vyráží na své oblíbence do Amsterdamu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tři Češi si zahráli s U2 na koncertě v Berlíně. Video uvnitř!