Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Třetí semifinále Česko Slovensko má talent přineslo vítězství The Pastels

Petra Duhajská

Petra Duhajská

25. 10. 2010

FOTO: Dominika Hašková!SPECIÁL!V neděli 24. října večer měli diváci televizních stanic Prima a JOJ opět možnost sledovat vystoupení osmice semifinalistů soutěže Česko Slovensko má talent. Jako obvykle svedli účastníci tuhý boj o dvě finálová místa. A opět měl největší úspěch tanec a zpěv.

FOTO: Dominika Hašková

Nyní už slavná dcera slavného otce, Zdroj: TV Prima

Třetí semifinále přineslo jednoho zpěváka, jednu zpěvačku, dívčí hard rockovou skupinu, mistra světa ve stepu, břišního tanečníka, travesti skupinu a duo jo-joerů. Tentokrát nevyužil během žádného z vystoupení bzučáku dokonce ani nejpřísnější porotce Jaro Slávik. A kritikou se šetřilo. Nebylo k ní moc důvodů…

Barevné Pastelky a ultra tenor Roberta Battyi

Celý večer otevřela slovenská taneční skupina The Pastels. Tento sedmičlenný soubor, který funguje teprve dva roky, stejně jako v předchozích kolech předvedl barevnou show, kde se střídaly rozmanité taneční i hudební styly a které nechyběla nezbytná trocha vtipu. Hodil se jim dokonce i soundtrack z Forresta Gumpa a starý barevný traband. Hlavně ale opět bezchybně tančili, což ocenili diváci v hale na brněnském výstavišti i všichni tři porotci potleskem vestoje.

„Pyco, ty vieš, čo je to kastrát?“ otázal se svého moderátorského kolegy David Prachař vysokým hláskem. Narážel tak na skutečnost, že dříve museli pro získání hlasu, jaký vlastní zpěvák-amatér Patrik Battya, muži podstupovat i takové oběti. Jaro Slávik zakončil své hodnocení Patrikova operního čísla doporučením, aby se z amatéra stál ne-amatér. „Zpievajte.“

Sleeperz neuspali, Sweet Zone nebyly za sladké kočičky

I tentokrát mělo jo-jování Roberta Kučery a Zdeňka Hýbla, alias Sleeperz, velký úspěch. Se zdravou dravostí se pustili do svého čísla, které na mnoha místech podpořilo publikum potleskem a nadšenými výkřiky. Jan Kraus sice vyjádřil pochyby o tom, jestli má duo šanci na postup, ale jinak porota jen a jen chválila.

Dívčí trio s věkovým průměrem patnáct let, tedy Sweet Zone tentokrát vsadilo na motorkářskou notu a zahrálo Highway To Hell od AC/DC. Dívky jinak neúnavně koncertují, a tak si vystoupení před zaplněnou halou užívaly. Porotci byli opět výkonem potěšeni, Jaro Slávik ocenil zejména Luciinu hru na baskytaru.

Od švýcarského stepu do Indie

Mistr světa ve stepu Daniel Borak opět prokázal své kvality a s elegancí a precizností si dotančil až pro standing ovations. V hodnocení padala slova jako strhující, geniální a fantastický.

Sedmnáctiletý Gabriel Rábek na pódiu nebyl sám, tančilo s ním několik děvčat a nakonec i had. Gabriel se znovu snažil diváky v sále i u televizních obrazovek přesvědčit o tom, že břišní tanec není jen pro něžné pohlaví. A za jeho originalitu a odvahu ho pochválila Lucie Bílá i Jan Kraus.

Smrtelně vtipní Screamers a velký hlas Dominiky Haškové

Travesti skupina Screamers funguje již 14 let. Nedělní semifinálový večer pojali tématicky dušičkově. Hudba z filmu o kouzelníkovi Harry Potterovi nás uvedla do čarovného světa, kde ožívala jedna legenda za druhou – Marilyn, Edith Piaf, Marlene Dietrich, Freddie Mercury ve svém proslulém outfitu z klipu k písni I Want To Break Free a Michael Jackson. K těm se poté připojila ještě druhá Lucie Bílá, jež svůj předobraz za porotním stolkem přivedla k upřímnému smíchu. A smíchem se otřásal i zbytek diváků.

Dominika Hašková si pro semifinále zvolila další náročnou skladbu. Tentokrát ale svou interpretací písně I Will Always Love You přesvědčila i Jara Slávika, který k jejímu prvnímu číslu měl výhrady. Nyní ovšem bez váhání prohlásil Dominiku za favoritku na postup. „Bolo to nádherné.“

Rozhodnutí – postup The Pastels a Dominiky Haškové

Na začátku Rozhodnutí pochválil Jaro Slávik československé diváky za to, že při rozhodování dokázali ocenit talent, a přiznal, že byl příjemně překvapen. A na konci třetího semifinále mohl tuto pochvalu zopakovat.

Mezi tipy jednotlivých semifinalistů jiná jména než Dominika Hašková a The Pastels ani nezazněla. A poté, co si Martin Pyco Rauš tentokrát ukradl ukončení hlasování pro sebe, se potvrdily jasné předpoklady.

Z prvního místa postoupily přímo do finále oblíbení The Pastels. Druhého postupujícího museli k Pastelkám vybrat porotci. Volba mezi Screamers a Dominikou Haškovou přinesla vůbec poprvé v semifinále shodu poroty. Ta sice ocenila humor, který přinesli Screamers, ale do finále vyslala dceru slavného brankáře, který byl osobně přítomen v publiku, Dominiku Haškovou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Třetí semifinále Česko Slovensko má talent přineslo vítězství The Pastels