Menu
TOPZINE.cz
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2023

Třetí den festivalu: Požár v centru města!

Redakce

Redakce

5. 7. 2009

Poklidné festivalové vody rozčeřil požár, který dnes vpodvečer vypukl přímo v centru města, příjezd třech hasičských a dvou policejních aut vyděsil návštěvníky MFF KV.

Co se vlastně stalo? Do restaurace, která se nachází ve třípatrovém domě v obchodní zóně Karlových Varů, přiběhl opilí podnájemník z horních pater se slovy: „Asi mi doma něco hoří!“ Z oken už se valil dým, proto přítomní okamžitě zavolali hasiče. Ti se dostavili k požáru do pár minut. Nikdo nebyl vážněji poraněn, ale štiplavý dým byl cítit v okolí ještě hodinu po požáru. Příčinou byl pravděpodobně nedopalek cigarety.

Ale tato nepříjemná událost nezkazila návštěvníkům třetí den festivalu. A co se dnes vše událo?

Do Varů dorazila jedna z hlavních hvězd letošního festivalu Isabelle Huppertová, která dnes v podvečer ve Velkém sále přebrala Křišťálový globus za mimořádný přínos světovému filmu. Tuto herečku mají diváci možnost vidět v soutěžním filmu Villa Amalia nebo ve snímku Gabrielle.

Česká televize také odvysílala Otázky Václava Moravce mimořádně z festivalu v Karlových Varech. Václav Moravec si do Zanderova sálu, kde se natáčel i James Bond – Casino Royale, pozval výjimečné hosty. Pozvání přijali bývalý premiér Mirek Topolánek, prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška, bývalý ministr kultury Vítězslav Jandák, producent Pavel Strnad a producent kultovních Hvězdných válek Rick McCallum.

Došlo také k promítání v KV Areně speciální projekce Tobruku v digitální verzi 4K.

V Reflex Pointu také dnes vedla rozhovor filmová recenzentka Reflexu Darina Křivánková s hudebním skladatelem Vladimírem Franzem.

O dalších událostech MFF vás bude Topzine.cz informovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Třetí den festivalu: Požár v centru města!