Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Třeboňské divadlo obsadila Hudební mládež. Představení sršela revoltou

Redakce

Redakce

3. 8. 2013

V prvních deseti červencových dnech se již po patnácté shromáždili členové Hudební mládeže na letní škole na třeboňském zámku. Společně zde vytvořili divadelní představení a zahráli jej v divadle J. K. Tyla. Kromě toho je navštívila řada významných osobností, a to nejen z umělecké sféry.

FOTO: Hudební mládež

Hudební mládež je sdružení mladých lidí ve věku od patnácti do devětadvaceti let, kteří se zajímají o kvalitní kulturu a umění. Tato organizace vznikla v roce 1940 v Belgii a do Čech se dostala o osm let později. Tehdejší režim však činnost Hudební mládeže zakázal. Obnovena byla až v roce 1971 a funguje dodnes.

Účastníci letní školy mají možnost setkávat se v rámci besed či workshopů s mimořádnými osobnostmi ze světa vědy a kultury. Letos do Třeboně zavítali dramatička a spisovatelka Daniela Fischerová, tanečnice, choreografka a výkonná ředitelka tanečního souboru 420PEOPLE Nataša Novotná, matematik, lingvista a hudební publicista Jan Králík, odbornice na hlasovou výchovu Regina Szymiková, socioložka Jiřina Šiklová a slovesná redaktorka literární redakce ČRo Vltava Vlaďka Bezdíčková.

„Hudební mládež mi přináší především mnoho jedinečných setkání a zkušeností. Práce s talentovanými mladými lidmi je pro mě vždy potěšením a inspirací,“ vyjádřila se pro TOPZINE.cz lektorka Hudební mládeže Eva Matušková.

Tématem celé letní školy byla „revolta v umění“. Revoltou se mladí umělci inspirovali především v divadelních tvůrčích dílnách, kdy se ji pokusili spojit s náhodně přidělenou barvou a uměleckým oborem. Jedna tvůrčí skupina se tedy zabývala červenou revoltou v tanci, druhá zelenou revoltou v literatuře, třetí spojila revoltu se žlutou a výtvarným uměním a čtvrtá hledala odboj v modré barvě a v hudbě.

FOTO: Hudební mládež červená revolta

Účastníci letní školy si „červenou revoltu v tanci“ představili v cirkuse. Zdroj: Hudební mládež

„Před letní školou by mě ani ve snu nenapadlo, že za čtyři dny a noci vytvoří banda deseti lidí plnohodnotnou půlhodinovou hru. Každé posezení skupiny je jeden velký brainstorming plný kreativních nápadů a spousty vtipů,“ řekla pro TOPZINE.cz členka Hudební mládeže a studentka hudební konzervatoře Martina Watzková.

Hudební mládež kromě červencové letní školy v Třeboni pořádá i srpnový letní tábor v Poděbradech nebo třeba zimní filmovou školu v Praze.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Třeboňské divadlo obsadila Hudební mládež. Představení sršela revoltou