Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Travian – svět v konfliktu

Redakce

Redakce

14. 11. 2009

travian-logoMilujeme online hry! Jsme soupeřivý druh zvěře a milujeme právě ten pocit, když můžeme pokořit své soupeře. Možná je to poněkud egoistický přístup, ale právě to z nás dělá lidi – jak totiž všichni víme, ostatní zvířata žádné ego nemají.

Pokud nezvolíme na poli online her Divoké kmeny, naše volba padne na starověký Travian, kde se vžijeme do role Římanů, Galů a Germánů. Cíl je jednoduchý. Vraždi, anebo budeš zavražděn. Buď součástí silné aliance, nebo se staň farmou pro silnější jedince, kteří to udělali rychleji než ty.

Jak již bylo avizováno – princip celého Travianu náleží především nekonečné válce mezi jednotlivými hráči, kteří se můžou sdružovat v různé aliance. Mezi těmito aliancemi jsou buď uzavřené partnerské smlouvy, anebo zde panuje válka. Ihned po registraci do hry se spustí nekonečný proces, při kterém rozvíjíte svou vesničku. To znamená surovinová pole a všemožné budovy, jež patří přímo do vaší centrální vesničky. Budujete armády, opevnění a nakonec jste i připraveni k boji. Tak tedy bojujte! Ukažte ostatním, že rozhodně nebudete laciným zdrojem surovin. Ovládejte své soupeře pomocí psychologických technik za jedním účelem. Být ten nejlepší. Být vlastníkem jména, při jehož vyslovení se všem vaří krev v žilách.

Stejně tak jako vy i každý soupeř ví, proč je důležité vycvičit co největší množství příslušníků objevených vojenských jednotek. Pokud vám vrtá hlavou, co znamená vycvičit objevenou jednotku, čtěte dále. V průběhu hraní hry, jak tak přicházejí různá zdokonalení staveb, se ve vašich kasárnách či v jiných stavbách pro výcvik armády objevují nové možnosti výcviku. Není to nic jiného, než silnější armádní jednotky přibližující vás zase o krůček blíže k rozdrcení soupeřů. Vždy musíte pamatovat, že u armády je důležitá kvantita i kvalita. Zkrátka je třeba na vaše shromaždiště, tedy místo pro shromažďování armády, dostat co možná nejvyšší počet opravdu silných vojáků či jiných represivních prostředků. Zapojte do práce své dřevorubce, prohlubte železné doly a vesničanům v místech dobývání hlíny zatopte, ať odvádějí prvotřídní výsledky. Za podpory vysoké produkce obilí vám armáda poroste velmi rychle a za chvíli budete schopni skutečného útoku.

tr

Druhá strana mince – organizace

Jak ale vypadá hra Travian z té druhé strany, ze strany tvůrců? Kdo se nezeptá, nic neví. Travian je jedním elementem z množiny her od Traviangames, jenž se na internetu vyskytuje už dostatečně velkou dobu, aby bylo možné jeho působení bilancovat jako jeden velký úspěch. Hráči přicházejí a odcházejí, ale to nejdůležitější je, že stále hrají tisíce lidí. Počet hráčů v jedné zemi může být podobný Jo-Jo efektu u neúspěšně hubnoucích lidí, ale servery provozované celkem v 30 jazycích jsou zde právě pro potlačení těchto možných výkyvů.

romaJako důkaz oblíbenosti této hry můžeme předložit i naše prvenství v počtu hráčů Travianu, jenž čeští hráči získali v době největší slávy této hry před dvěma roky. Dnes se tato vysoká čísla přesunula směrem na východ, což znamená pouze boom v oblastech s větším zalidněním. Ptáte se  asi, jestli při registraci můžete zažít společně s touto hrou nějakou legraci. Odpověď zní, že rozhodně ano. Už tu není rok 2006, rok největšího rozmachu této hry v našich končinách. Je zde téměř rok 2010, který pro hru znamená pořád stejně kvalitní herní podmínky. Římané jsou stále Římané a Galové stále berou zajatce.

Všechno je téměř při starém, což je v případě této hry pouze nesmírně velké plus. Tým organizátorů potírá nečestné uživatele více účtů, komunita je stále velmi vstřícná a většina hráčů se snaží hrát zodpovědně a poctivě. Zhodnoťme všechny online hry a stejně zjistíme, že Travian je stále nejkvalitnější a nejzábavnější online hrou vyskytující se mimo sociální sítě. Jste-li příznivcem dobývání, válčení a intrik – Travian je tou správnou volbou právě pro Vás.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Travian – svět v konfliktu