Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Trashové hvězdy Annihilator dorazí do Prahy

Anna Malá

Anna Malá

22. 10. 2010

!VSTUPENKY!Pokud ještě nemáte plány na den, kdy se v naší vlasti slaví vznik samostatného Československa, můžete se vypravit na pražské Náměstí Míru do Retro Music Hall. Kanadští Annihilator chystají představit pražskému publiku své nové album, které nese jméno skupiny.

Annihilator, Zdroj: photobucket.com

Annihilator, Zdroj: photobucket.com

Jedna z nejznámějších kanadských metalových kapel se na scéně drží už přes dvacet let a přiznejme si, to není žádné malé číslo. Skupina se dala dohromady v roce 1984 a první album, nazvané Alison Hell, kapelu postrčilo do širší metalové scény. Dodnes velice úspěšně komponují a dech ještě rozhodně neztratili.

Hudba Annihilator je charakteristická především riffy kytaristy a zakladatele kapely Jeffa Waterse a silným thrashmetalovým zvukem. Zatím poslední album Annihilator splňuje všechny tradiční rysy této kapely, nepostrádá energii a je více přímočaré než předchozí zářezy.

Vstupenky zakoupíte on-line zde

Stabilní jádro kapely tvoří pouze kytarista Jeff Waters, který zbytek nezbytných členů pravidelně obměňuje a to včetně zpěváku. K tomuto systému se uchýlil krátce před vydáním první desky, jelikož se nepohodl s předchozími členy skupiny. Tato technika, jenž se už stala pro Annihilator typická, však dodává jejich tvorbě ještě větší šťávu.

Dne 28.října v pražském Retru velikánům předskakují britští Sworn Amongst a norští Svölk, kteří publikum nažhaví vlastní porcí pořádného trashového občerstvení. Koncert začíná ve 20 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trashové hvězdy Annihilator dorazí do Prahy