Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Trashmetaloví velikáni Slayer a Megadeth se v dubnu představí v Praze

Jaroslav Pustina

Jaroslav Pustina

26. 12. 2010

Zamkněte ženy a děti, utraťte psy, obujte si vysoké boty, hoďte přes rameno křivák a vyražte si z kopýtka v pekelné jízdě naštvaného trashe. Slayeři a Megadeth ohlásili koncert v Praze. Sekané riffy a ostré kopáky rozezvučí O2 Arenu 10. dubna 2011.

Zakladatelé trashmetalu Slayer, Zdroj: pořadatel festivalu

Ano, je to tak, kultovní kapely trashmetalu Slayer a Megadeth navštíví Prahu v rámci European Carnage Tour 2011. Pokud jste tyto legendy neviděli na festivalu Sonisphere 2010, rozhodně si nenechte tuto šanci ujít. Syntéza punku a heavy metalu okořeněná pekelnými riffy a kytarovými sóly za mohutného burácení kopáků nemůže nechat žádného fanouška klasického metalu chladným.

Slayer jsou ikonou metalu 80. let. Spolu s Megadeth, Anthrax a Metallicou prakticky založili celý žánr. Na kontě mají již jedenáct studiových alb, mezi nimi velmi známé Reign in Blood, díky kterému se dostali do povědomí mnohých metalových fanoušků. Slayeři byli po vydání alba obviněni ze šíření nacismu kvůli písni Angel of Death, která je o nechvalně proslulém Dr. Mengelovi. Toto obvinění bylo jen podpořeno tím, že druhý kytarista Jeff Hanneman měl doma sbírku fašistických vyznamenání.

Negativní kampaň jim však vynesla nebývalou popularitu a Reign in Blood získalo zlatou desku s více než 500 tisíci prodanými kopiemi. V roce 1994 po vydání alba Divine Intervention přišlo další nařknutí z nacismu, tentokrát ze strany Maxe Cavalery z kapely Sepultura. To ale opět jen znamenalo zvýšení prodejnosti tohoto alba. To se tak umístilo na 8. místě žebříčku Billboard Top 200. Diskografii druhé nejvíc coverované kapely po Metallice pak uzavírá loňské album World Painted Blood.

Oproti Slayer se Megadeth mohou pochlubit jedním studiovým počinem navíc. Jejich počátky stály na kytaristovi Dave Mustainovi, který založil kapelu v roce 1983 po vyhazovu z Metallicy. Pak už zbývalo jen nabrat další členy a dějiny trashmetalu se mohly začít měnit. Megadeth v průběhu svého působení prošli mnoha personálními změnami.

Nejznámnější členové kromě zakladatele Dave Mustaina jsou kytarový virtuos Marty Friedman a basák David Warren Ellefson. Spolu s bubeníkem Nickem Menzou natočili své nejznámější album z roku 1990 Rust in Peace. Jediný, kdo z této sestavy vydržel v kapele dodnes, je její zakladatel Dave Mustain. V únoru 2010 však Megadeth ohlásili návrat basáka Davida Ellefsona, kterého jste již mohli vidět 19. června 2010 na festivalu Sonisphere.

Čeká nás tedy takřka historická návštěva. Povinnost pro každého metalového i punkového fanouška.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trashmetaloví velikáni Slayer a Megadeth se v dubnu představí v Praze