Menu
TOPZINE.cz
Fotky a reportáže

Trashfest 2010 byl bombou, která měla opožděný spínač

Anna Malá

Anna Malá

10. 12. 2010

Když bylo oznámeno, že putovní festival Trashfest zamíří také do naší republiky, nejedno metalové srdíčko radostí zaplesalo. Zvučná jména jako Exodus, Death Angel nebo Kreator zvedlo nejednoho trashmetalového fanouška ze židle. A jak to vlastně všechno 2. prosince v Praze vypadalo?

 

foto Kreator

Kreator, Zdroj: photobucket.com

Těm, kteří si chtěli zabrat místa v předních řadách nebo v kotli, se vyplatilo vyrazit o několik hodin dříve a v mrazu klepat kosu. Jenže odbyla sedmá hodina večerní, oficiální hodina začátku akce a kde nic tu nic. Uběhlo dalších třicet minut a většina přítomných metalistů již necítila prsty na nohou díky ocelovým špičkám svých bot. Přesně ve velitelský čas,19 hodin a 34 minut, bylo oznámeno, že start se z organizačních důvodů přesouvá až na půl devátou.

Jediná možnost, která v tu chvíli připadala v úvahu, byla hospoda. Kolem půl deváté se tedy mírně podnapilí metalisté začali trousit do Kulturního centra Vltavská. Program byl vypsán úplně opačně než většina návštěvníků čekala.

Jako první vystupovali kalifornští Exodus. Publikum výborně nastartovali a jeli naplno od začátku do konce. Hned při první skladbě začal kotel náležitě pogovat a ten, kdo se chtěl vrátit domů v relativně dobrém stavu, se mu velkým obloukem vyhnul. Kapela výborně komunikovala s fanoušky a nijak se nezabývala etiketou. Pověstné fuck, vyslovené v jedné větě čtyřikrát, nebyl problém.

Brzký odchod na metro

Kreator, headliner celého Trashfestu, se zjevili snad ze samotného pekla. Celá hala se z ničeho nic stala džunglí divokých zvířat, která nebyla k utišení. Němečtí trasheři zahráli staré i novější šlágry a zdálo se, že jim snad nikdy nedojde dech ani elán. Rozhodně by měli do ČR zavítat častěji.

Pogo a celá hala se bohužel uklidnila a z velké části vyprázdnila chvíli před příchodem Death Angel. Holt se začalo téměř o dvě hodiny později a spousta lidí musela druhý den do práce, školy či snad jen potřebovali stihnout metro. Skupina se toho však ani v nejmenším nezalekla a hrála na plný koule. V repertoáru hráli povětšinou skladby z nového alba Relentless Retribution, ale nezklamali a zahráli i starší písničky.

A jako poslední hráli řečtí Suicidal Angels. Na jejich vystoupení byly dost protichůdné názory. Jeden tábor byl nadšený, druhý byl otráven a v průběhu jejich vystoupení odešel. Jako nováčci na scéně hráli obstojně, ale rozhodně by to chtělo ještě pilovat a pilovat. Nebyl to ale úplně ztracený čas. Celkově mohu Trashfest hodnotit jako výbornou akci, která zklamala jen pozdním začátkem. Doufejme, že se podobná akce uskuteční i příští rok.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trashfest 2010 byl bombou, která měla opožděný spínač