Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Trápí vás kuří oko? Příčinou jsou vaše boty

Redakce

Redakce

24. 3. 2011

Ano, je to tak, nejčastější příčinou vzniku kuřího oka bývá nevhodná obuv. Takové boty s vysokým podpatkem a úzkou špičkou jsou velmi oblíbeným místem pro kuří oko. Právě se s ním potýkáte nebo mu chcete předejít? Chcete vědět, jak na něj? My vám poradíme!

Boty na vysokém podpatku mohou být příčinou vzniku kuřího oka, Zdroj: sxc.hu

Jak ho poznáte

Kdo se s kuřím okem ještě nesetkal, tak vězte, že ho poznáte velmi jednoduše. Bolestivý žlutošedivě zbarvený útvar asi 3-12 mm veliký, který se po jemném poškrábání začne drolit, zbělá a na omak zdrsní. Nejčastěji postihuje plošky pat, malíčky a palce na nohou. Tyto části, se totiž nejvíce třou o nevhodnou obuv, která pak tlačí kosti proti prstům. A kuří oko je na světě!

Jak mu předejít

Každý, kdo měl kuří oko, ví, jak dokáže komplikovat chůzi. Nechcete, aby se tato zkušenost opakovala? Změňte obuv! Pro ženy, které se nedokáží obejít bez bot na vysokém podpatku, jsou určeny metatarzální vložky, které mohou zmírnit tlak mezi prsty. Nebo smíchejte cukr krystal s olivovým olejem a chodidla touto směsí jemně masírujte. Vaše chodidla budou jemná bez ztvrdlé kůže.

Jak se zbavit kuřího oka? Zajděte si na pedikúru, Zdroj: sxc.hu

Dobrý pedikér vám pomocí ostrého nožíku kuří oko seřízne. Bohužel je tato metoda  trochu bolestivá.

Jak si můžeme pomoct sami

  • Plátek cibule namočte na několik hodin do octa, večer ho přilepte na kuří oko a nechte do rána působit. Ráno nohu omyjte v horké koupeli. Tento postup opakujte tak dlouho, než se jádro kuřího oka oddělí od ztvrdlé kůže.
  • Zastánci bezbolestných řešení mohou vyzkoušet masáž kuřího oka. Jemné hnětení může přispět k vyléčení útvaru.
  • Často používanou metodou bývá potření kyselinou mravenčí, kterou běžně seženete v lékárně.
  • Osvědčená je také náplast napuštěná kyselinou salicylovou zakoupenou v lékarně. Výhodou je, že může být na noze nalepená celý den. Jen náplast občas zkontrolujte, jestli se nepohnula a účinná látka, která je v ní obsažená, působí na to správné místo.
  • K potření postiženého místa lze využít citrónovou šťávu a stroužek česneku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trápí vás kuří oko? Příčinou jsou vaše boty