Menu
TOPZINE.cz
Ze světa

Trapas Costa Coffee: Velká káva obsahuje za vyšší cenu stejné množství jako malá

Britský kavárenský řetězec Costa Coffee čelí skandálu. Jeden zákazník v domovské zemi této frenčízové společnosti totiž odhalil podvody v dávkování kávy.

Paul Hopkins jednoho rána zašel na tradiční novodenní osvěžení. U samoobslužního kávovaru si objednal velkou kávu, ale nebyl příliš spokojený s jejím množstvím – spíše naopak. Učinil proto pokus: vzal kelímek od malé kávy a obsah své velké kávy do něj přelil: kafe se do malého kelímku akorát vešlo. „Vypadá to, že velká a malá káva u Costa Coffee jsou vlastně totéž,“ nechal se slyšet naštvaný zákazník.

Vedení společnosti rychle přispěchalo s prohlášením, ve kterém tento omyl odůvodnilo ochranným systémem kávovaru, který záměrně nenaplnil zcela kelímek z bezpečnostních důvodů. Dle vedení Costa Coffee tak vše bylo v naprostém pořádku.

Vysvětlení společnosti ale zákazníky asi příliš nenadchlo, jelikož se na internetu objevila celá řada naštvaných komentářů na účet kavárenského řetězce. Nechyběla ani prohlášení některých zákazníků, že s Costa Cofee navždy skončili a do kavárny už nikdy nevkročí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trapas Costa Coffee: Velká káva obsahuje za vyšší cenu stejné množství jako malá