Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Transformers: Pomsta poražených na DVD!

Redakce

Redakce

7. 12. 2009

Transformers 2Že byste si nepamatovali na Autoboty a Deceptikony, jež jedni nás chtěli chránit a druzí vyhubit? To rozhodně není možné! A druhé jejich pokračování právě vychází ma DVD!

Zdroj: distributor filmu

Zdroj: distributor filmu

V prvním dílu svět zachránil chlapec, Sam Witwicky (Shia LaBeouf), jehož pra-pra dědeček objevil tzv. „Sněžného muže“, který byl ve skutečnosti jedním z těchto robotických monster. Po té, co se odehrála strhující bitva, ve které hlavní roli sehrála „kostka“ uložená v přísně tajném Sektoru 7, se svět vrátil do normálu (tedy především ten americký) a Optimus Prime, stojící v čele autobotů, slíbil, že na lidstvo budou dávat pozor.

Druhý díl měl být akčnější, zábavnější, propracovanější, zjednodušeně – prostě dokonalejší. Otázkou je, zda vůbec něco takového jde. Vždyť první díl měl všechny klady, jaké film tohoto druhu a žánru může mít.

Sam Witwicky odešel na vysokou školu, což se jeho přítelkyni Mikaele (Megan Fox) moc nelíbí, jelikož nevěří, že vztahy na dálku mohou fungovat. Tím méně, když ho nachytá in flagranti s jinou. Obávat se ale nemusí, je to Deceptikon, který chce dostat kousek úlomku odlomený z kostky, který Sam našel po strhující bitvě. Tak vzniká další napínavá a dech beroucí bitva, jež se odehrává i u jednoho ze sedmi divů světa – pyramid. Režisér Michael Bay chtěl opětovně vytvořit monumentální podívanou, která by každého připoutala do sedaček. A to se mu znovu povedlo, opomenu-li to, že závěrečná bitva je zbytečně dlouhá.

Přesto znovu stojí za to film Michaela Bay zhlédnout. Pokud jste již tak neučinili v kinech, kupte si DVD – Transformers: Pomsta poražených. Snímek byl uveden do kin v červnu 2009, v listopadu roku 2009 pak vyšel na DVD.

Žánr: sci-fi, fantasy

Režie: Michael Bay

Hrají: Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson

Stopáž: 2 hodiny 37 minut

Dabing: 5.1 CS, EN

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Transformers: Pomsta poražených na DVD!