Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Transformers 4 válcují kina. Za víkend utržili letos rekordních 100 milionů

Americkým divákům se po robotech ukrytých do podoby dopravních prostředků patrně velmi stýskalo. O víkendu totiž vzali kina útokem a novému pokračování s názvem Transformers: Zánik se podařilo dosáhnout zatím nejvyšších letošních domácích tržeb.

FOTO: Mark Wahlberg Transformers

V hromadě šrotu se skrývá Optimus Prime. Zdroj: CinemArt

Akční sci-fi Transformers: Zánik se totiž podařilo utržit 100 milionů dolarů, což představuje zatím nejvyšší tržby o premiérovém víkendu v USA v letošním roce. Fanoušky série neodradila ani změna hlavního hrdiny, kdy studentíka v podání Shii LaBeoufa nahradil drsňácký otec rodiny Mark Wahlberg.

Stomilionové víkendové tržby Transformerů překonaly o pět milionů chudší výkon Captaina Americy z počátku dubna. Jestli se Marvelu podaří získat první příčku zpět s novinkou Strážci Galaxie, se dozvíme už koncem července.

video
play-sharp-fill

Znesvářené transformeří skupiny Deceptikonů a Autobotů mají původ v populární hračkářské edici z 80. let, jejíž hrdinové se brzy stali protagonisty komiksů a animovaných seriálů. Po dvaceti letech doputovali i na velké stříbrné plátno, kde si ve čtyřech celovečerních filmech získali i další příznivce, kteří neproháněli svého Optimea Primea po koberci v obýváku.

Transformers se tak díky mimořádnému kasovnímu úspěchu v kinech dočkají za dva roky pátého dobrodružství. Zatím ale není vůbec jisté, zda se jeho režie ujme opět Michael Bay, otec této filmové série, který se cukal kývnout už na aktuální čtvrtý díl.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Transformers 4 válcují kina. Za víkend utržili letos rekordních 100 milionů