Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Transformace vědomí: Naučte se vnímat přítomný okamžik

Kniha Transformace vědomí od Tomáše Keltnera se mi dostala do rukou v pravý čas. Při letmém nahlédnutí mě až zamrazilo. Znáte taky ten pocit, kdy náhodně otevřete knihu na libovolné stránce a právě tam naleznete odpověď na otázku, která se vám už nějakou dobu usadila ve vaší mysli? Naleznete řešení vašeho aktuálního problému? Pamatujte si, že tuhle schopnost mají všechny knihy světa, nejenom třeba Bible.

Zjistila jsem, že oba díly Transformace vědomí náleží právě mně a nikomu jinému. V náhlém popudu a z obavy z velkého časového nedostatku jsem druhý díl zaslala jinému redaktorovi s úmyslem vykonat dobrý skutek a zbavit se povinnosti napsat recenzi na tuto knihu. Kniha se mi po pár měsících vrátila zpět s tím, že onen redaktor také neměl čas. Tehdy jsem jasně věděla, že ta kniha má být u mě a tu čest napsat recenzi mám právě já.

transformace vědomí

Transformace vědomí

Nevěděla jsem, kdo je Tomáš Keltner, ale již po pár řádcích prvního dílu knihy jsem zatoužila dozvědět se to. Musím uznat, že obě knihy mi daly opravdu mnoho. Autor vysvětluje základní důvody a příčiny, jejichž pochopení nás posouvá dál a umožňuje nám chápat širší souvislosti.

 

Velice zajímavý je jeho pohled na lidské emoce, které považuje za skutečné a hmotné nepřátele člověka samotného, a učí jak s nimi bojovat. Zabývá se lidským egem, vysvětluje pohled na sexualitu, velice hezky rozebírá vztahy mezi rodiči a dětmi, vysvětluje pojem přítomnost a nabádá k životu v přítomnosti, nikoli minulosti či budoucnosti. Učí, jak se zbavit všech omezujících vlivů a dosáhnout svobody.

V druhém dílu knihy se autor věnuje vědomé tvorbě reality, mimosmyslovému vnímání, zabývá se vírou, láskou a Bohem, pracuje se sny. V obou knihách často cituje Bibli a podrobně analyzuje, vysvětluje, spojuje pojmy. Snaží se ukázat cestu, která vede k pochopení, že všechno na světě je možné a skutečné. Všechno, co prožíváte, co si představujete ve své mysli, je skutečné. Proto zde existuje cesta, jak se naučit své představy, své sny a tedy i realitu ovládat a vědomě tvořit.

 

Kniha Tomáše Keltnera mě absolutně nadchla. Tohle je kniha, která se může stát biblí pro každého. Autor velice citlivě a detailně rozebírá základní životní otázky a hledá souvislosti ve zdánlivých maličkostech, které jsou právě těmi dílky, jež tvoří celou skládanku života.

Pro absolutní materialisty může být kniha velkým nepochopením nebo také velkým poznáním. Pro duchovně pokročilejší jedince příjemným zpestřením, velkým obohacením či malým oprášením již nabytých vědomostí a zkušeností.

transformace vědomí 2

Transformace vědomí je kniha, která dává odpovědi. Nebudete se muset ptát, stačí jen číst a pochopit.

„Projevujte svou lásku především k těm, kteří nepřijímají vaši pravdu. Vždyť vaše pravda je jen snem, ze kterého vás probouzí skutečnost…“ (Tomáš Keltner)

Název: Transformace vědomí; Transformace vědomí 2
Autor: Tomáš Keltner

Počet stran: 184
Vazba: brožovaná; pevná
Nakladatelství: Tomáš Keltner, 2008; 2010

Doporučená cena: 279,- Kč; 317,- Kč

Hodnocení: ***** (100%)

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Transformace vědomí: Naučte se vnímat přítomný okamžik