Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Tramvaj není telefonní budka

Zuzana Černá

Zuzana Černá

23. 8. 2010

„Ty vole, Hanííí, no, ty si borkááá…, “ nevnímá skejťák v zadní části tramvaje čas a asi ani prostor. Protože kdyby ho vnímal, neřval by s hlasitostí tlampače do mobilu. Než moje oblíbená dvaadvacítka dojede z Letohrádku na Malostranskou, vím já a i všichni spolupasažéři, že nějaká Hanííí neměla asi zrovna lehký víkend.

Mobil na uchu máme takřka vždy a všude, Zdroj: Marián Luha

dvacítce zase nějaká blondýna, zřejmě sekretářka, pomlouvá svého šéfa. Prý je to debil, když nechápe, že si prostě musela skočit na nehty, takže ty smlouvy prostě nestihla odeslat. A stejně, ty nehty nestály za nic. Manikérka byla celá podělaná ze svého malého teriéra a ji ty její kecy fakt nezajímaly.

A tak to máte pořád! Dozvídáte se věci, které byste snad ani vědět nechtěli a už vůbec nepotřebovali. Tramvaje jsou zřejmě pro Čechy tím nej místem pro telefonování všeho druhu a nástupní ostrůvek zase impulsem k vyštrachání mobilů z batohů a kabelek. A když už nám nikdo nezavolá, tak aspoň pošlem pár víceméně zbytečných smsek. Občas mám dojem, že toho kyberprostoru je v šalinách až moc.

Pět věcí, které si v tramvaji raději odpusťte:

1. Nevěšte se na madla pod tíhou něžných slůvek v mobilu. Vypadá to blbě.

2. Když už telefonovat musíte, tvařte se kultivovaně. Mluvit se dá slušně i v tramvajích. Neřvěte na celý vagón a raději vystupte.

3. Neventilujte zbytečně hlasitě své světaznalé názory. Mohli byste také chytit jednu zprava, druhou zleva.

4. Puštěná hudba na plné pecky se spolucestujícím nemusí zdát tak cool jako vám.

5. Drby si nechte do kavárny nebo do parku. Méně se tam rozlehnou a okolí si o vás možná udělá i lepší obrázek.

Dívám se na kravaťáka, který si sedl naproti. Něco je špatně. Nemá mobil. Vytáhl noviny. A tak mě napadá, že ty noviny možná odkládáme vlastně zcela z praktických důvodů. Noviny v tramvaji plné až po strop těžko roztáhnete. Mají ty noviny ale pech! Možná  i za jejich klesající čtenost můžou tramvaje…

No nic, končím s filozofováním, házím blok do báglu na zádech. Dvanáctka už jede. Je čas někomu zavolat, asi Martinovi. Vždyť už jsem ho neslyšela celé tři hodiny! Nebo Kláris, protože ta Tereza, co jsem ji potkala, je fakt trubka…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tramvaj není telefonní budka