Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Zelený sršeň, You Again, Jíst, meditovat, milovat

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

16. 5. 2010

Tak to co tu máme ze světa filmu dnes? Začneme snímkem natočeným podle komiksu Zelený sršeň, pak se podíváme na pohodovou, i když trochu praštěnou komedii You Again a všechno zakončí zajímavě pojatý snímek Jíst, meditovat, milovat.

Jíst, meditovat, milovat Zdroj: distributor filmu

Zelený sršeň

(The Green Hornet)

Žánr: Akční

Režie: Michel Gondry

Hrají: Cameron Diaz, David Harbour, Cassity Atkins,  Tom Wilkinson, Christoph Waltz, Seath Rogen

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 23. 12. 2010

Jak už to tak bývá, poslední dobou jsou velice oblíbené filmové adaptace komiksů. Zelený sršeň je přesně jednou z nich. Opět tak bude k vidění maskovaný hrdina, který se potýká se zločinem. Zmiňovat se o tom, že si občas vykládá zákon trochu víc po svém, myslím také není třeba. Každopádně se nechme překvapit, co nám nový snímek inspirovaný komiksem přinese.

K traileru, který vám tu nabízím, by se spíš hodilo označení teaser, ale co… Bohužel je video bez zvuku, i tak se ale domnívám, že kdyby v něm audio bylo, moc by výsledku nepřidalo. Tři temné záběry, maskovaný hrdina, kopa zloduchů, pokus o akci a to je asi tak všechno. Mezi to se vetřelo pár psaných slov a tím to hasne. Jednoduše řečeno, ztráta času.

You Again

Žánr: Komedie

Režie: Andy Fickman

Hrají: Jamie Lee Curtis, Victor Garber, Kristen Bell, Patrick Duffy, Odette Yustman, Sigourney Weaver

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 25. 11. 2010

Napadlo vás někdy, co byste dělali, kdyby si váš bratr bral někoho, kdo vás celou střední školu šikanoval? Někoho, na jehož jméno nemůžete ani přijít? Stačí, abyste na něj jen pomysleli, a začne s vámi cloumat šílený hněv? Že nevíte, jak byste se zachovali? Hlavní hrdinka filmu You Again má řešení. Prostě svému bratříčkovi ukáže, co je jeho vyvolená ve skutečnosti zač. Jak to všechno dopadne, se však zatím můžeme jen domýšlet. I když…

Vtipný, dobře obsazený a s vhodně zvolenou hudební kulisou. To jsou slova, která v krátkosti vystihují upoutávku na film You Again. Jedinou vadou na kráse je možná délka snímku, který by mohl být přece jen o něco kratší. Přesto však trailer jistě stojí za vaši pozornost a věřte tomu, že se u něj pobavíte.

Jíst, meditovat, milovat

(Eat, Pray, Love)

Žánr: Drama

Režie: Ryan Murphy

Hrají: Viola Davis, Christine Hakim, Julia Roberts, Tuva Novotny, Jemse Franco, Javier Bardem a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 14. 10. 2010

Hlavní hrdinka filmu Jíst, meditovat, milovat se jednoho dne rozhodne opustit všechno, co znala a na čem jí záleželo. Opustí manžela i spokojený život a vyrazí do světa. Najednou totiž zjistila, že její bytí postrádá smysl. Rozhodne se tedy najít to, co dokáže zaplnit životní mezeru, která jakoby se neustále zvětšovala a otravovala všechno kolem. Podaří se jí dorazit do cíle své cesty a najít to, co hledá?

Trailer je zajímavý a zhlédnete ho až do konce doslova jedním dechem. Je to snímek o velkém hledání a naplnění smyslu života. Zajímavé pojetí, dobrý střihový sled, hudba i Julia Roberts v hlavní roli, to vše nabízejí tvůrci divákům ve vyrovnaném podání. Konec konců podívejte se a posuďte sami.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Zelený sršeň, You Again, Jíst, meditovat, milovat