Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: When in Rome, Milý Johne, Babylon A.D.

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

24. 1. 2010

WhenInRomeNum2Ptáte se, co to bude dnes? Rádi byste věděli, co se pod názvy v titulku skrývá? Tak pojďme na to. Hned první snímek When in Rome je romantickou komedií, která však příliš nepřekvapí, pak je tu další romantický film o jedné velké lásce a velkých nesnázích Milý Johne a všechno to dnes ukončí sci-fi snímek Babylon A.D. s Vinem Dieselem v hlavní roli.

When in Rome

When in Rome

When in Rome

Žánr: Romantický/ Komedie

Režie: Mark Steven Johnson

Hrají: Danny DeVito, Anjelica Huston, Geoffrey Cantor, Alexis Dziena, Lee Pace, Kristen Bell, Will Arnett, Don Johnson, Jon Heder, Josh Duhamel

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 8.4.2010

Štěstí a mnoho úspěchů v práci, na druhou stranu ale málo lásky a málo úspěšný partnerský život. O tom ví Beth (Kristen Bell) své, i když je uznávanou a velice úspěšnou realitní makléřskou v New Yourku, v soukromém životě se jí vůbec nedaří. Ona to tak ale nehodlá nechat. Rozhodne se odstěhovat do Říma a pohnout svým životem trochu jiným směrem. Co všechno tenhle pohyb může znamenat a kam až ji zavede, zjistíte v komedii When in Rome.

Trailer se dá sice označit za celkem vtipný, ale to je asi tak všechno. Celý pak spíš působí až příliš neupraveně a hlavně dlouze. Vždyť tři a půl minuty je na snímek podobného typu až přehnaně mnoho. Podle mě by bohatě stačila závěrečná minuta, která má aspoň trochu styl a spíše zaujme. Sázet jen na pár vtipů, které ani za moc nestojí, během tak dlouhé a jinak nudné upoutávky, je krok opravdu špatným směrem, který diváky spíš odradí než naláká.

Milý Johne

(Dear John)

Žánr: Romantický/ Drama/ Válečný

Režie: Lasse Hallström

Hrají: Amanda Seyfried, Henry Thomas, Channing Tatum, Richard Jenkins a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 1.4.2010

Milý Johne je další z filmových adaptací knih Nicholase Sparkse, mezi než například patří Zápisník jedné lásky nebo třeba Vzkaz v lahvi. O čem vlastně snímek je? John (Channing Tatum) je členem speciálních jednotek americké armády, který se při jednom svém osobním volnu seznámí se Savannah (Amanda Seyfried ). Netrvá dlouho, a i když má Savannah přítele, zamiluje se do Johna, který jí lásku opětuje. Všechno by bylo krásné, jenže armáda znovu volá a John musí poslechnout. Slíbí si spolu ale lásku a domluví se na tom, že si budou pořád psát. Film o velké lásce, která musí překonat mnoho těžkostí, to je snímek Milý Johne.

Co říci o upoutávce? Je přesně taková, jak byste od podobného snímku čekali. Plná emocí, těžkých okamžiků a kouzelných shledání. Spíš takový kýč než co jiného. Přesto však mohu pochválit hudbu, která se k traileru opravdu velice hodí.

Babylon A.D.

Žánr: Sci-fi/ Dobrodružný/ Thriller/ Akční

Režie: Mathieu Kassovitz

Hrají: Gérard Depardieu, Vin Diesel, Jan Unger, Charlotte Rampling, David Belle, Michelle Yeoh, Mark Strong, Lambert Wilson

Země původu: USA/ Velké Británie/ Francie

Premiéra v ČR: 25.3.2010

Po úspěšné roli Riddicka, na kterou si fanoušci sci-fi jistě dobře vzpomínají, se Vin Diesel vrací na filmová plátna opět jako hrdina z budoucnosti, tentokrát však o něco bližší. Jako nebezpečný a obávaný žoldák je najatý k tomu, aby ochránil a bezpečně dopravil důležitou dívku z Ruska do Kanady. Když na tento úkol přistoupí, netuší ani v nejmenším, že sousto, které si tím urval, by mohlo být moc silné i na něj. Co teprve když zjistí, že dívka, kterou má chránit, je nakažená geneticky zmutovaným virem, který má potenciál vyhladit celé lidstvo?

Zpočátku nudný a jakoby neslaný nemastný, takový se zdá být trailer. V polovině se to však zlomí a je tu akční snímek plný výbuchů a speciálních efektů, přesně jak byste čekali. Nejde sice o nic extrovního, přesto byste mu chvilku svého času věnovat mohli. Zajímavostí je, že film natočený už v roce 2008 se k nám do kin teprve chystá.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: When in Rome, Milý Johne, Babylon A.D.