Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Veni, vidi, vici…, Proroctví, Noc v muzeu 2

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

9. 5. 2009

Tento týden nám přinesl nový český film Veni, Vidi, Vici… Pak tu máme napínavý snímek Proroctví, v němž si v hlavní roli zahrál Nicolas Cage a na úplný závěr pokračování komedie Noc v Muzeu 2.

 

Veni, vidi, vici…

Žánr: Romantický/ Komedie

Režie: Pavel Göbl

Hrají: Filip Tomsa, Sandra Nováková, Jitka Kočárová, Václav Postránecký, Bohumil Klepl, Anna Šišková, Marek Vašut, Karel Gott a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 6.8.2009

Veni, vidi, vici… na YouTube

Hlavním hrdinou nového českého filmu, je Honza, obyčejný devatenáctiletý kluk ze severních Čech, beznadějně zamilovaný do své přítelkyně Terezy. Poté co tragicky přijde o otce a rodina se ocitne v pasti exekutorů, kteří vymáhají peníze za lichvářkou půjčku, musí se vzdát romantických prázdnin, které si naplánovali s Terezou a vzít místo číšníka v jednom karlovarském hotelu. Ani jeho vztah se nevyvíjí tak, jak by si Honza přál. Přesto se však nevzdává a čeká na něj nejedno překvapení. Jak to všechno dopadne, se však teprve dozvíme.

Jednoduchý a přesto zajímavý trailer stojí jistě za zhlédnutí. Po nespočtu amerických snímků, zde máme trailer ryze český a vůbec ne špatný. Dobře zvolená hudba a netradiční námět, to vše působí velice poutavým dojmem. Zkuste se podívat sami.

Proroctví

(Knowing)

Žánr: Thriller/ Drama

Režie: Alex Proyas

Hrají: Nicolas Cage, Rose Byrne, Adrienne Pickering, Ben Mendelsohn, Sally Anne Arnott a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 30.7.2009

Roku 1959 byla v Lexingtonu v Massachusetts k příležitosti otevření nové školy uložena do země kapsle s obrázky žáků školy. Tato je po padesáti letech slavnostně otevřena a obrázky jsou dány k dispozici stávajícím žákům. Na jednom z nich je však pouze řada nesmyslných čísel. Když se k tomuto listu papíru dostane profesor John Koestler (Nicolas Cage) a podaří se mu rozluštit jeho obsah, je doslova zděšen. Řada čísel obsahuje přesný výčet všech katastrof, k nimž došlo během posledních padesáti let včetně dat, míst a počtů obětí. Co je na tom všem ale nejdůležitější, ke třem z nich ještě vůbec nedošlo a ta poslední má zničit celé lidstvo.

Trailer sám působí už od začátku velice zajímavým dojmem. Dobře zvolená jemná, avšak intenzivní hudba v pozadí, Nicolas Cage v hlavní roli a katastrofické proroctví, z něj dělají v celku povedený kousek. Napínavý a mysticky působící snímek, který jistě zaujme. Zbývají už jen tři proroctví do zániku civilizace a čas neúprosně běží.

Noc v muzeu 2

(Night at the Museum 2: Battle of the Smithsonian)

Žánr: Komedie/ Akční

Režie: Shawn Levy

Hrají Ben Stiller, Amy Adams, Hank Azaria, Dick Van Dyke, Ricky Gervais, Craig Robinson, Owen Wilson, Steve Coogan, Ed Helms, John Doty, Samuel Patrick Chu, Matthew Harrison, Keith Powell, Bill Hader

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 21.5. 2009

Je tu pokračování jednoduché, leč vcelku vtipné komedie. V tomto druhém díle je však přírodovědné muzeum uzavřeno kvůli rekonstrukci. Všechny exponáty jsou převezeny do federálního archivu ve Washingtonu. Hlavní roli hlídače muzejních exponátů si opět zahrál Ben Stiller. Tentokrát se však řada absurdních a leckdy až nepochopitelných scén bude odehrávat na zcela novém „hřišti“.

Co říci k traileru? Je plný speciálních efektů a zajímavých, avšak leckdy absurdních scén. Přesto však, pokud jde o efekty, tvůrci si jistě dost vyhráli, takže tyto stojí celkem za to. Pár vtipných a bláznivých scén, ale jinak nic moc. Nejspíš vás nepotěší, ani nenadchne, ale posuďte sami.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Veni, vidi, vici…, Proroctví, Noc v muzeu 2