Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Užívej si, co to dá, Kouzelná chůva Nanny McPhee 2, Ženy v pokušení

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

28. 2. 2010

Užívej si, co to dáZase se týden s týdnem sešel a jsou tu nové trailery. Jako první se dnes podíváme na bohémskou komedii z dílny Woodyho Allena Užívej si, co to dá, potom se přehoupneme do pohádkově laděného filmu Kouzelná chůva Nanny McPhee 2 a na závěr nová česká komedie Ženy v pokušení.

Užívej si, co to dá  Zdroj: distributor

Užívej si, co to dá Zdroj: distributor

Užívej si, co to jde

(Whatever Works)

Žánr: Romantický/ Komedie

Režie: Woody Allen

Hrají: Evan Rachel Wood, Ed Begley Jr., Jessica Hecht, Larry David, Henry Cavill, Michael McKean, Patricia Clarkson

Země původu: Francie/ USA

Premiéra v ČR: 22. 4. 2010

Boris není jako ostatní Newyorčané, život ve vysokých společenských vrstvách ho příliš neláká, stejně tak všednost okolí je mu cizí. Vždycky byl bohém a chce si svůj život prostě užít tak, jak se rozhodne sám. Jenže už není zrovna nejmladší, a tak jeho pohled na svět působí na okolí hodně výstředně. Co všechno se může stát, když se podobně smýšlejícímu člověku připlete do cesty mladá jižanka, která není vůbec k zahození? Na to vám odpoví snímek Užívej si, co to jde.

Příběhem v příběhu, tím se zdá být upoutávka na tento film. Jednoznačně říká všem divákům, že tenhle snímek nebude jen tou obyčejnou a vyčpělou romantickou komedií. Pokud neumíte anglicky, moc vám originální trailer asi neřekne, přesto slibuje podívanou na netradiční a zajímavý snímek. Koneckonců co čekat, když si režisérskou taktovku vzal do ruky Woody Allen.

Kouzelná chůva Nanny McPhee 2

(Nanny McPhee and the Big Bang)

Žánr: Fantasy/ Komedie/ Rodinný

Režie: Susanna White

Hrají: Emma Thompson, Bill Bailey, Ralph Fiennes, Nonso Anozie, Maggie Smith, Maggie Gyllenhaal a další

Země původu: Velká Británie

Premiéra v ČR: 6. 5. 2010

A je tu pokračování nepříliš známého filmu z roku 2005. Diváci se tak znovu setkají s chůvou Nanny McPhee. Pohádkový příběh o kouzelné chůvě, která se má postarat o zlobivé děti. Život ve světě kouzel a nadpřirozených bytostí není nijak jednoduchý, přesto si s ním musí každý poradit po svém. Nanny Phee ví moc dobře, jak na to a poradí si i s většími rošťáky.

Z celého traileru je jasně cítit britská filmová škola i humor. To by samo o sobě nemuselo být na škodu a svým způsobem snad mohlo i nadchnout. Přesto těch pár rádoby veselých scén, které v upoutávce jsou, příliš vtipu nepobralo. Vkusná je pouze hudební kulisa, která svým zpracováním odpovídá samotnému obsahu filmu.

Ženy v pokušení

Žánr: Komedie

Režie: Jiří Vejdělek

Hrají: Roman Zach, Jiří Macháček, Veronika Kubařová, Eliška Balzerová, Vojtěch Dyk, Lenka Vlasáková

Země původu: Česko

Premiéra v ČR: 18.3.2010

Představte si, že celý svůj dosavadní život radíte párům, jak by měly vybruslit z partnerských neshod. Vytvoříte si dobře fungující praxi a stanete se uznávanou odbornicí. Jenže co si najednou počít s vlastním životem, když zjistíte, že váš manžel dostal zálusk na mladší? Komedie tří generací žen v jedné rodině, které se snaží navzájem pomoci té, kterou zastihla nepřízeň osudu.

Trailer je trochu vtipný a tím to hasne. Jde jasně vidět, že tvůrci se snaží všechno držet pod pokličkou. Nemáme tedy ani v nejmenším možnost udělat si o filmu nějaký komplexnější obrázek. Nezbývá nám tedy než doufat, že výsledek bude stát za náš čas i peníze.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Užívej si, co to dá, Kouzelná chůva Nanny McPhee 2, Ženy v pokušení