Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Tron Legacy, Machete, Knight & Day

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

5. 4. 2010

Tron_Legacy-perexDalší týden za námi a další várka trailerů před námi. Tak se na ně pojďme podívat. Začneme pokračováním snímku Tron z roku 1982 s názvem Tron Legacy, pak se podíváme na netradičně zpracovaný snímek Machete a nakonec všechno zakončíme neprůhlednou akcí Knight & Day.

Tron Legacy Zdroj: distributor

Tron Legacy Zdroj: distributor filmu

Tron Legacy

Žánr: Akční/ Dobrodružný/ Thriller/ Sci-fi

Režie: Joseph Kosinski

Hrají: Olivia Wilde, John Hurt, Jeff Bridges, Beau Garret, Michael Sheen a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 16. 12. 2010

Na stříbrná plátna se dostává pokračování snímku Tron z roku 1982. Virtuální svět, který existuje na pomezí toho našeho, opět ožívá. Jak už to tak bývá, jaký otec, takový syn. A tak mladý Sean Flynn při pátrání po minulosti vlastní rodiny i svého otce zavítá do elektronického reality. Co všechno se zde dozví a kde až může jeho cesta skončit, je zatím nezodpovězenou otázkou. Snad nám více řekne samotný film.

Takže trailer: Co o něm vlastně říct? Vypadá jako dílko náhody. Jeho celkový čas, který se blíží třem minutám, je nepatřičný. Zdlouhavá scéna, která divákovi nic neřekne, trvá polovinu celého času a až teprve na konci se začne něco dít. Nevím, co tím tvůrci chtěli říct, ale moc se jim to nepovedlo. Kdo vydrží až do konce, překoná sám sebe. Tak svým zpracováním alespoň působí na mě.

Machete

Žánr: Thriller/ Akční/ Krimi

Režie: Ethan Maniquis, Robert Rodriguez

Hrají: Danny Trejo, Don Johnson, Robert De Niro, Daryl Sabara, Donta Storey, Michael Rodriguez, Jeff Fahey, Jessice Alba, Carlos Gallardo, Steven Seagal, Lindsay Lohan

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 19. 8. 2010

Jak to může dopadnout, když elitní zabiják, jakým je Machete (Danny Trejo), dostane zakázku na vraždu senátora? Věřte nebo nevěřte, dost bledě. Jeho zaměstnavatel si to totiž v poslední chvíli rozmyslel. Teď je ale lovnou zvěří Machete a karta se obrátila. Jenže někdo s takovou minulostí se jen tak podrazit nenechá. Nezabrání mu v tom ani to, že téměř přijde o život.

Upoutávka je hodně zajímavá a svým zpracováním připomíná filmy Quentina Tarantina. Neskutečné scény a velice barvité pojetí děje. Pohled, který se divákovi naskýtá, je prostě jiný. Tím však ale přiláká a nepustí až do konce. Jen se zkuste podívat sami.

Knight & Day

Žánr: Komedie/ Akční

Režie: James Mangold

Hrají: Cameron Diaz, Tom Cruise, Paul Dano, Olivier Martinez, Marc Blucas, Viola Davis, Peter Sarsgaard, Maggie Grace

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 22. 7. 2010

Jak nalákat diváky na film? Stačí do něj obsadit ty největší herecké hvězdy, jaké jsou v dnešní době k dostání. Cameron Diaz a Tom Cruise tohle kritérium jistě splňují dokonale, tak nad čím přemýšlet. A o čem vlastně film je? Hra na masky ve světě plném přetvářky může být hodně nebezpečná. Boj o přežití je v takovém případě to jediné, co vám vůbec zbývá. Jenže má to ještě nějakou cenu?

Hodně akce, kvalitní obsazení a rychlý děj. Pár trošku přehnaných scén a neustále se měnící prostředí. Trailer je prostě plný překvapení a přesně takový bude i samotný film. Jen se zkuste podívat sami a zjistíte, že vůbec nevíte, o co tady jde.  Jenže tentokrát to tak má doopravdy být.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Tron Legacy, Machete, Knight & Day