Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Trick´r Treat, Ať žijí rytíři, Podmořský svět 3D

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

20. 9. 2009

Podmořský svět 3DCo nového ve světě filmových upoutávek? V prvé řadě to bude hororově laděný snímek s halloweenskou tématikou Trick´r Treat, po něm pak český rodinný film od režiséra Karla Janáka – Ať žijí rytíři a na konec velice kvalitně zpracovaný dokument Podmořský svět 3D.

 

Podmořský svět 3D


Trick´r Treat

Žánr: Komedie/ Horor

Režie: Michael Dougherty

Hrají: Anna Paquin, Leslie Bibb, Brett Kelly, Brian Cox, Moneta Delain, Christiane Willes, Dylan Baker a další

Země původu: USA/Kanada

Premiéra v ČR: zatím neuvedeno

 

Halloween je podivný americký svátek, přesto má však velkou oblibu. Kolik už jen bylo natočeno filmů s touto tématikou, ale i tak stále vznikají další nové, a podle autorů jistě ještě děsivější, snímky. Halloween je noc, během níž ožívají všemožné stvůry, mezi nimi samozřejmě i mrtví a mnoho jiných děsivých bytostí. Tak praví pověsti. Co když ale skutečně ožijí a začnou si dělat, co se jim zlíbí? To potom začíná noc plná nepředstavitelných hrůz a boje o přežití.

Co se týče traileru, jde o rádoby děsivě zpracovaný snímek. Přesto však působí spíše vtipným dojmem, možná že je to záměr, osobně se mi však nezdá příliš vhodný. Střihový sled je možná až příliš uspěchaný, mnoho snímků za sebou holt vždycky nemusí dělat dobrotu. Celkem kladně se dá hodnotit hudba, která má opravdu správně děsivý a akční charakter. Jinak ale nic moc.

Ať žijí rytíři

Žánr: Dobrodružný/ Historický/ Komedie

Režie: Karel Janák

Hrají: Tereza Voříšková, Ota Jirák, David Prachař, Milena Dvorská, Otmar Brancuzský, Andrea Žádníková, Vilém Udatný, Michal Beran, Matěj Hádek a další

Země původu: Česko

Premiéra v ČR: 8.10.2009

Karel Janák se jako režisér v poslední době proslavil hlavně puberťáky laděnými komediemi s Vojtou Kotkem a Jirkou Mádlem v hlavních rolích. Kdo by také neznal Snowborďáky, Rafťáky, a nebo o nich alespoň neslyšel? Tentokrát se však zaměřil na širší spektrum diváků. A o čem tedy jeho nový film vlastně je? Pětice sourozenců zůstává sama v rodné tvrzy poté, co jejich otec musí odjet ke dvoru bránit svou čest. Nic netušící dítka musí najednou čelit mocichtivým choutkám jejich souseda uzurpátora, který chce získat panství jejich otce pro sebe.

Trailer pak víc než jen splňuje nároky na dobrou rodinou komedii s historickými prvky. Příběh samotný je v traileru dobře vykreslen a nevypadá špatně. Ke všemu se přidává ještě velice vhodně zvolená hudební kulisa a výsledek opravdu stojí za vaši pozornost.

Podmořský svět 3D

(Under the Sea 3D)

Žánr: Dokumentární/ IMAX

Režie: Howard Hall

Hrají: Jim Carrey

Země původu: USA/Kanada

Premiéra v ČR: 24.9.2009

Podmořský svět 3D vás zavede na místa, které neznáte a která snad ani obyčejný člověk nikdy nepozná. Přesto, a nebo právě proto, je tento dokumentární snímek o to zajímavější. Máte možnost sledovat skryté krásy nekonečných oceánů pokrývajících značnou část naší planety. Navštivte jiný svět. Svět, který žije vlastním životem, a přece ho zásahy člověka postupně a nenávratně ničí.

Pohodový, poklidný a poutavý, tak takový je trailer k dokumentu Podmořský svět 3D. Záběry použité již na tuto upoutávku nenechají nikoho na vážkách, jak bude výsledek vypadat. Je zcela jasné, že si filmaři s tímto filmem dali opravdu záležet. Zkuste se podívat a posuďte sami, co si o tom myslíte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Trick´r Treat, Ať žijí rytíři, Podmořský svět 3D