Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: The Switch, The Other Guys, Oko nad Prahou

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

11. 4. 2010

The-other-guys_perexJako již tradičně je tu neděle a společně s ní vám přináším dalších pár nových trailerů. Pojďme se tedy podívat na to, co nás v brzké době čeká a nemine. Jako první tu dnes máme zajímavou romantickou komedii The Switch s Jennifer Aniston v hlavní roli , po ní následuje naopak vyloženě ztřeštěná komedie The Other Guys a dnešní trojici uzavírá víc než jen zajímavý snímek Oko nad Prahou.

The Other Guys Zdroj: distributor

The Other Guys Zdroj: distributor filmu

The Switch

Žánr: Komedie/ Romantický

Režie: Will Speck,  Josh Gordon

Hrají: Jennifer Aniston, Juliette Lewis, Todd Louiso, Jeff Goldblum, Scott Elrod, Patrick Wilson

Země původu: USA

Premiéra v ČR: zatím neuvedeno

Jennifer Aniston tentokrát v roli ženy, které už tak nějak začaly tikat biologické hodiny. Rozhodla se tedy pro umělé oplodnění. I když jí svoji genetickou výbavu nabídl nejlepší přítel, nakonec se rozhodla pro někoho úplně jiného. Od té doby uplynulo sedm let a na svět se začíná pomalu prodírat pravda. Nic není takové, jak by si hrdinka přála. Jenže co když je právě tohle přesně tím, po čem celou dobu toužila?

Trailer je povedený a poutavý. Nabízí inteligentní humor na úrovni a slibuje opravdu zajímavou podívanou. Dobře zvolená hudba společně s povedeným obsazením vytvářejí snímek, který jistě stojí za chvilku vaší pozornosti. Jen se zkuste podívat sami a věřte, že budete mile překvapeni.

The Other Guys

Žánr: Komedie/ Akční

Režie: Adam McKay

Hrají: Eva Mendes, Steve Coogan, Paris Hilton, Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Will Ferrell

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 7. 10. 2010

Co může být horšího než dostat v New Yorku za parťáka někoho, s kým si prostě nerozumíte. Ještě horší je, když vás ti ostatní srovnávají s jinou a mnohem lepší dvojkou detektivů. Nezbývá nic jiného, než na sobě začít makat a dokázat, že taky za něco stojíte. Jenže nejde vždycky všechno tak lehce, jak by si jeden mohl přát.

Tentokrát vám nenabízím regulérní trailer, ale pouze jeho menšího kolegu v podobě teaseru. Pravdou ale zůstává, že 40 sekund, kterými tohle dílko disponuje, je zcela dostačující délka. Divák si jednoduše udělá obrázek a zjistí, že komedie to bude opravdu šílená, ale nejspíš taky plná vtipu. Vhodně zvolená hudba navíc dobře dokresluje pozadí celé upoutávky a dodává jí ten správný nádech.

Oko nad Prahou

Žánr: Životopisný/ Dokumentární

Režie: Olga Špátová

Hrají: Jan Kaplický, Pavel Bém, Dagmar Veškrnová – Havlová, Václav Havel a další

Země původu: Česko

Premiéra v ČR: 15. 4. 2010

Jan Kaplický byl a stále zůstává nejdiskutovanějším českým architektem světového formátu. Cizinci jeho architektonická díla uznávají a vynášejí do nebes. Češi se však v pohledu na Kaplického rozdělili do dvou rozporuplných táborů, které zůstávají i po jeho smrti. Návrh Zelené chobotnice jako budovy pro Českou národní knihovnu tak zůstává zatím stále otevřený. Dokument se zaměřuje přímo na pohled samotného autora na architekturu i všechno s ní spojené. Nevyjímá tak ani snad nejdiskutovanější projekt, který se Kaplickému podařilo navrhnout.

Upoutávka je velice zajímavá a láká na film, který má skutečně něco do sebe. Oko nad Prahou je jedním z dokumentů, kterých se v našich kinech příliš mnoho nevyskytuje. Nabízí divákovi pohled do zákulisí sporů, které jeden čas doslova hýbaly naší republikou a nejvíce hlavním městem. Velice vhodně je také zvolena doprovodná hudební kulisa, v jejímž popředí nabízí svůj pohled na věc například přímo sám Jan Kaplický. Zkuste se podívat a jistě i vás trailer zaujme.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: The Switch, The Other Guys, Oko nad Prahou