Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: The Surrogates, Sherlock Holmes, Tak si představ

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

30. 5. 2009

Dnes tady máme film The Surrogates s Brucem Willisem v roli policejního detektiva. Potom se znovu ocitneme ve staré Anglii spolu se Sherlockem Holmesem. A na úplný závěr nás Eddie Murphy zavede do světa plného nevinné fantasie.

The Surrogates

Žánr: Sci-fi/ Thriller/ Akční

Režie: Jonathan Mostow

Hrají: Bruce Willis, Ving Rhames, Rosamund Pike, Radha Mitchell, Valerie Azlynn, Helena Mattsson, Ned Vaughn, Jordan Belf

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 7.1.2010

Bruce Willis je opět na scéně a tentokrát v hlavní roli nového sci-fi thrilleru The Surrogates. Země se stala novým místem k životu, většina lidí už ani neopouští své domovy a své životy žije prostřednictvím dokonalých kybernetických klonů. Ti jsou téměř nezničitelní a hlavně poslouchají své pány na slovo, ti přitom nemusí pohnout ani prstem. Pak se však něco stane a bezpečí domova už není tak bezpečné, jak se zprvu zdálo. Neznámý vrah začne klony postupně likvidovat a jejich prostřednictvím i lidi, kteří je ovládají. Willis je policejním detektivem a i on donedávna používal klony, jenže teď musí vyrazit do ulic sám a ocitá se tak v nebezpečné hře o přežití.

Trailer se zdá být skutečně poutavým kouskem. Bruce Willis v roli policisty, pátrajícího po tajemném vrahovi, báječné speciální efekty, dobrý střihový sled, ale hlavně skvělé animace, to všechno jej dělá opravdu hodně zajímavým. Koneckonců se zkuste podívat sami a uvidíte.

Sherlock Holmes

Žánr: Krimi/ Drama/ Dobrodružný

Režie: Guy Ritchie

Hrají: Robert Downey Jr., Jude Law, Rachel McAdams, Kelly Reilly, James Fox, Mark Strong, William Hope

Země původu: Velká Británie/ Austrálie/ USA

Premiéra v ČR: 25.12.2009

A je tu opět nestárnoucí hrdina, brilantní vyšetřovatel a nezdolný lovec proradných padouchů, Sherlock Holmes. Jak už jsme si ale zvykli, co by byl Sherlock Holmes bez svého věrného pomocníka a přítele dr. Watsona, který jej i tentokrát bude doprovázet. Nikoho jistě nepřekvapí, že se děj odehrává opět ve staré Anglii. Ostatně kde taky jinde, že? Tentokrát však slavný detektiv stojí před zapeklitým případem, který nebude jen tak lehké vyřešit. Podaří se mu to i tentokrát?

Může stát trailer k filmu o Sherlocku Holmesovi vůbec za zhlédnutí? Vždyť přece nemůže ani ničím překvapit, jako snad celý film, ne? Tak pokud si myslíte právě tohle, jste vážně na omylu. Nejde sice o nijak složité dílko, ale přesto není vůbec špatné. Nový Holmes je pojatý přesně tak, aby přitáhl novou generaci. Trailer je tedy vtipný, plný akčních scén a napětí. Posuďte sami, jak na vás působí.

Tak si představ

(Imagine That)

Žánr: Rodinný/ Komedie

Režie: Karey Kirkpatrick

Hrají: Eddie Murphy, Thomas Haden Church, Ronny Cox, Nicole Ari Parker, Timm Sharp a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 17.9.2009

Eddie Murphy je úspěšný ekonom, který však tráví v práci až příliš mnoho času. Na to však doplácí jeho sedmiletá dcera, které se věnuje ještě míň, než je vůbec možné. Najednou se mu ale přestane dařit a jeho život nabírá úplně nové obrátky. Musí se však nejprve dostat až na pokraj zhroucení a přijít téměř o vše, co si v práci vybudoval, aby si začal dcery všímat. Pak najednou nachází řešení svých problémů v jejím smyšleném světě, plném nevinné dětské fantasie.

Jednoduchý a nenáročný, tak přesně takový je trailer k filmu Tak si představ. Zdá se, že tvůrci nejvíc sázejí na zářící hereckou hvězdu, kterou Eddie Murphy bezesporu je. Přesto a nebo možná právě proto je tohle dílko vcelku použitelné a ani samotný film nemusí být nejhorší.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: The Surrogates, Sherlock Holmes, Tak si představ