Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: The Men Who Stare at Goats, The Damned United, Protektor

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

5. 9. 2009

ProtektorA je to opět tu, nový týden přináší nové trailery. Co vás dnes čeká a nemine? V prvé řadě to bude komedie o jednom válečném zpravodaji The Men Who Stare at Goats, v těsném závěsu za ní pak bude pokračovat drama o rivalitě mezi fotbalovými trenéry The Damned United a nakonec zavítáme do doby Heydrichiády v českém snímku Protektor.

The Men Who Stare at Goats

Žánr: Komedie

Režie: Grant Heslov

Hrají: Ewan McGregor, Georgie Clooney, Rebecca Mader, Robert Patrick, Kevin Spacey, J. K. Simmons, Stephen Lang

Země původu: USA

Premiéra v ČR: zatím neuvedeno

The Men Who Stare at Goats na youtube.com

Je jistou pravdou, že se každý novinář snaží získat toho nejlepšího sólo kapra a prorazit. To se snad konečně podařilo jednomu válečnému zpravodaji Bobu Wiltonovi (Ewan McGregor), který čirou náhodou narazil na nejlepšího bývalého člena tajné jednotky vytvořené americkou armádou. Muži z této jednotky byli cvičeni v psychokinetické špionáži a byli opravdovými mistry v oboru. Tak se to aspoň tvrdí. Co všechno je na tom pravdy teď musí Bob zjistit. Ten ani v nejmenším netuší, co všechno ho ještě čeká.

Neuvěřitelně trhlý a bláznivý, tak takový je trailer k filmu The Men Who Stare at Goats. Banda zelených mozků a jejich šílený příběh založený tak trochu na skutečných událostech. Nejde sice o nic převratného, ale ani trailer není nejhorší. Na lepší kvalitě mu přidává i hudba prolínající se pozadím.

The Damned United

Žánr: Sportovní/ Drama

Režie: Tom Hooper

Hrají: Timothy Spall, Jim Broadbent, Michael Sheen, Peter McDonald, Stephen Graham, Joseph Dempsie, Colm Meaney

Země původu: USA

Premiéra v ČR: zatím neuvedeno

The Damned United na youtube.com

Film jako stvořený pro fotbalové fanoušky. Je sice zaměřený spíše na zákulisí toho sportu, přesto se však nejvíc diváků jistě najde právě z těchto řad. O čem The Damned United vlastně je? Jde o trenérskou rivalitu dvou známých anglických týmů. Tím prvním je Derby County a druhým v pořadí pak Leeds United. Hvězdný trenér Leeds si při jednom z přátelských utkání ani nenamáhá všímat trenéra Derby. Toho to ale vytočí natolik, že se rozhodne nenáviděného trenéra překonat, dostat Derby na příčky nejvyšší a vysloužit si tak trenérské a samozřejmě také manažerské uznání široké veřejnosti.

A jaký je trailer? Jednoduchý a přesto vcelku poutavý, takže jistě potěší i nepříliš náročného diváka. Jde o krátký souhrn toho, co nás ve filmu vlastně čeká a nemine, takže je to snímek na svém místě. Sami však posuďte, co si o něm myslíte.

Protektor

Žánr: Drama/ Válečný

Režie: Marek Najbrt

Hrají: Marek Daniel, Jana Plodková, Jan Budař, Sandra Nováková, Jiří Ornest, Klára Melíšková, Mattias Brandt, Martin Myšička, Leoš Noha, Cyril Drozda

Země původu: Česko, Německo

Premiéra v ČR: 24. 9. 2009

Protektor na youtube.com

Film odehrávající se na pozadí zrůdných dnů Heydrichiády. Času plného strachu, nesmyslného vraždění, pronásledování, poprav a dalších odporných nacistických činů. Emil Vrbata je známou osobou Československého rozhlasu a jeho manželka je židovka. To myslím vystihuje samo o sobě danou situaci. Doba, která Židům u nás přála ještě méně než během celé války, jistě není příhodná pro takové zjištění. Tak začíná boj o život, rodinné štěstí, lásku, ale také kariéru a nadevším visí bič pomsty za atentát na zastupujícího říšského kancléře Reinharda Heynricha.

Trailer k filmu z tak nepřátelského období, jakým byla druhá světová válka a zvláště období Heydrichiády, z počátku působí spíše podivně humorným a tedy v celku nepatřičným dojmem. Pak se sice stává vážnějším, přesto však není příliš povedený. Zkuste ale posoudit sami.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: The Men Who Stare at Goats, The Damned United, Protektor