Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: The Last Station, Na velikosti záleží, Mikulášovy patálie

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

6. 12. 2009

Mikulášovy patálie

Po týdnu vám přináším další novinky ze světa filmových upoutávek. Tentokrát se podíváme blíže na konec života slavného ruského spisovatele L. N. Tostého ve snímku The Last Station, zajímavý koprodukční film nám vysvětlí, že Na velikosti záleží, jako poslední v pořadí tu dnes máme film podle slavné knižní předlohy Mikulášovy patálie.

Mikulášovy patálie

Mikulášovy patálie

The Last Station

Žánr: Historický/ Drama

Režie: Michael Hoffman

Hrají: Christopher Plummer, Helen Mirren, Kerry Condon, Anne-Marie Surf, James McAvoy, Paul Giamatti

Země původu: Rusko/ Velká Británie/ Německo

Premiéra v ČR: zatím neuvedeno

 

Jay Parini napsal knihu The Last Station popisující přicházející zimu života slavného ruského spisovatel Lva Nikolajeviče Tolstého. Podle ní byl natočen stejnojmenný film a ukázku z něj vám dnes přináším. Tolsté by mohl žít jako největší boháč, všemi opěvovaný a zbožňovaný. Mohl by mít všechno a topit se v přebytku. Pravdou je, že když ne všechno, tak alespoň část z toho již určitě má. Přesto však není spokojený. Raději by žil v chudobě a větší duševní svobodě. Snímek nám nabízí pohled do neklidného konce života jednoho z nejslavnější spisovatelů světa.

Co říci k traileru? Když jsem zjistil, o čem The Last Station je, řekl jsem si, že by to mohl být zajímavý počin. Teď už si tím tak jistý nejsem. Když se podíváte na trailer, je po obsahové stránce, která nám přibližuje děj filmu, hodně zvláštní a jakoby příliš suchý. Možná se snaží co nejvíce přiblížit skutečnosti a možná taky ne. Každopádně vám příliš neřekne a na první pohled ani nedá. Uvidíme, jak to bude s filmem samotným.

Na velikosti záleží

(Sipur Gadol)

Žánr: Sportovní/ Komedie

Režie: Sharon Mamon, Erez Tadmor

Hrají: Irit Kaplan, Togo Igawa, Dvir Benedek, Alon Dahan, Itzik Cohen, Levana Finkelstein, Yuki Iwamoto

Země původu: Izrael/ Německo/ Francie

Premiéra v ČR: 7.1.2010

Na velikosti záleží je zase jednou snímek, s nímž se v kinech až tak často nesetkáme. Nejenže k nám přichází v koprodukci tří zemí, mezi kterými dominuje Izrael, ještě ke všemu navštívil mnoho filmových festivalů, mezi jinými i ten v Karlových Varech. O čem tedy film je? Popisuje pohled společnosti na obézní jedince. Čtveřice kamarádů patří řekněme k pořádným chlapů. Rozhodnou se s tím ale něco udělat. Jenže ne tak, jak byste nejspíš čekali. Dají se sice na sport, ale sport, který jim opravdu hodně přeje. Vydají se na dráhu sumo zápasníků. Jak se vyrovnají se svojí novou zálibou, těžkostmi v osobním životě i popularitou se ale dozvíte až po návštěvě kina.

O nelehkém životě obézních lidí, ale s nadsázkou. Takový je trailer, který vám tu dnes nabízím. Jde o opravdu vtipně pojatou upoutávku. Působí lehkým a velice zajímavým dojmem a zve na film, který jistě pobaví, ale dá také podnět k zamyšlení.

Mikulášovy patálie

(Le Petit Nicolas)

Žánr: Komedie/ Rodinný

Režie: Laureát Tirard

Hrají: Valérie Lemercier, Benjamin Aversy, Vincent Claudie, Xaver Demaison, Maxime Godart, Charles Vaillant, Kad Merad, Gérard Hutnot, Victor Carles, Damien Ferdel

Země původu: Francie

Premiéra v ČR: 10.12.2009

Kniha, která si získala a stále získává generace nadšených dětských čtenářů, se konečně dočkala filmového zpracování. O senzačních a skoro až neskutečných příhodách a dobrodružstvích malého Mikuláše a jeho přátel již alespoň slyšel snad každý. Teď na nás však tento oblíbený dětský hrdina čeká na filmovém plátně. Otázkou jen zůstává, nakolik se filmařů skutečně podařilo vdechnout mu život.

Dobrý vtip a množství komických situací, kterých je trailer opravdu plný, vás ani v nejmenším nenechají na pochybách o filmu samotném. Pokud se chcete dobře pobavit, zavzpomínat na dětství nebo jen poznat toho slavného neposedu Mikuláše, neváhej a rychle do kina.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: The Last Station, Na velikosti záleží, Mikulášovy patálie