Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: The Kids Are All Right, Netvor, Ramona a Beezus

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

9. 5. 2010

Jak už jste si možná stačili zvyknout, po týdnu jsou tu opět novinky ze světa filmových upoutávek. Na co se tedy podíváme dnes? V první řadě to bude komedie s netradičním námětem The Kids Are All Right, pak se mrkneme na klasickou pohádku v novém kabátě ve filmu Netvor a všechno uzavře lehká rodinná komedie Ramona a Beezus.

The Kids Are All Right Zdroj: distributor filmu

The Kids Are All Right

Žánr: Komedie

Režie: Lisa Cholodenko

Hrají: Julianne Moore, Annette Bening, Josh Hutcherson, Mark Ruffalo a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: zatím neuvedeno

Dvě úplně normální děti, bratr a sestra, žijí svůj úplně normální život se svými dvěma úplně normálními lesbickými matkami. Jednoho dne se ale dozvědí, kdo je jejich biologickým otcem. V tom okamžiku se rozhodnou dárce svého polovičního genetického potenciálu kontaktovat a začlenit do rodiny. Co všechno to v sobě může přinášet a jak se k tomu postaví jejich matky, jako jediné rodičky, to se však teprve ukáže. O tom, že to nejspíš nebude úplně jednoduché, se myslím není třeba ani zmiňovat.

Trailer není nijak náročný, spíše jde o jednoduché dílko, u kterého se divák pěkně v klidu odreaguje. Smysluplný humor, dobré herecké výkony a netradiční zápletka. Má v sobě prostě všechno v té správní míře. Jedinou vadou na kráse může být jeho možná trochu přehnaná délka, ale ani to vám nakonec nepřijde příliš důležité. Zkuste se podívat sami.

Netvor

(Beastly)

Žánr: Horor/ Romantický/ Fantasy

Režie: Daniel Barnz

Hrají: Mary – Kate Olsen, Peter Kause, Vanessa Anne Hudgens, Lisa Gay Hamilton, Neil Patrick Harris

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 11. 11. 2010

Kdo by neznal jeden z nejstarších pohádkových příběhů všech dob Kráska a zvíře? Že už jste o něm někdy někde něco málo slyšeli? Tak teď si představte tuhle neměnnou pohádkovou klasiku ve zcela novém hávu. Filmaři ji totiž převedli do dnešní doby. Namyšlený hezoun přijde vlastní vinou a přispěním čarodějnice o to nejdůležitější, co až dosud měl. Najednou se z něj stane zrůda a má pouze rok na to, aby se do jeho nové podoby zamilovala dívka a on se tak vysvobodil ze zasloužené kletby. Má vůbec někdo takový šanci na úspěch?

Klasický romantický příběh na pozadí klasické pohádky, ale v trochu modernějším hávu. Přesně tak představuje film Netvor i jeho upoutávka. Divák nepřijde o nic, od velkého mocného prokletí až po romantické scény a množství dalších záběrů, lehce shrnujících děj. Přesto však tvůrci nechávají konec neznámý a všechno se ještě může zvrtnout do úplně nových rozměrů.

Ramona and Beezus

Žánr: Rodinný/ Komedie

Režie: Elizabeth Allen

Hrají: Ginnifer Goodwin, Joey King, Selena Gomez, Bridget Moynahan a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 23. 9. 2010

Malá Ramona je velice osobitá mladá dívka, která prožívá řadu nevídaných dobrodružství. Žije ve svém vlastním světě, který je mnohem větší než ten skutečný všude kolem nás. Zde zažívá množství nehod a patálií, které se však promítají do jejího běžného života. Film je inspirovaný knihou Beverly Clearyho a seriálem Ramona, jenž byl podle ní taktéž natočen.

Upoutávka je sice vcelku zajímavá, ale příliš mnoho divákům neřekne. Je to taková velká otázka. Díváte se na ni a pokud neznáte knihu nebo seriál, jenom tápete. Přesto by mohlo jít o opravdu zajímavou rodinou komedii, u níž se pobaví víc než jen jedna generace. Dojem pak vylepšuje celkem vhodně zvolená hudební kulisa.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: The Kids Are All Right, Netvor, Ramona a Beezus