Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: The Ghost Writer, Záložní plán, Dopisy pro Julii

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

7. 3. 2010

The Ghost Writer2Novinky ze světa filmových trailerů jsou tu po týdnu opět pro vás. Začneme snímkem ze zákulisí vysoké politiky The Ghost Writer, pak je tu romantická komedie s Jennifer Lopez Záložní plán a romantická komedie ještě jednou, tentokrát s názvem Dopisy pro Julii.

The Ghost Writer

The Ghost Writer Zdroj: distributor

The Ghost Writer

Žánr: Mysteriózní/ Drama/ Thriller

Režie: Roman Polanski

Hrají: Pierce Brosman, Kim Cattrall, Timothy Hutton, Olivia Williams, Ewan McGregor, James Belushi, Tom Wilkinson

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 24. 6. 2010

Místo britského ministerského předsedy je velice prestižní prací. Mnohem méně se ví ale o tom, co všechno musí člověk, který ji vykonává, udělat pro svou kariéru v zákulisí. Většina z předsedů si svá tajemství odnese s sebou do hrobu. Jeden z nich se však rozhodl sepsat paměti. To by ale mohlo mít nepříjemné následky pro spisovatele, který je skládá dohromady. Jeho život se ocitá ve velkém nebezpečí, které jen čeká na to, aby jej mohlo pohltit a navždy pohřbít to, co se dozvěděl.

Upoutávka není vyloženě špatná a zdá se, že tvůrci přesně věděli, čeho pomocí ní chtějí dosáhnout. Divák získá pocit zvláštního mystéria a doslova hmatatelného, všudypřítomného strachu, o němž však vůbec nic neví. Jde o opravdu zajímavě zpracované dílko. K tomu se přidává jak jméno režiséra, jímž je i přes současný skandál stále uznávaný Roman Polanski, tak to, že mezi herci se objeví například Pierce Brosman.

Záložní plán (The Back-Up Plan)

Žánr: Komedie/ Romantický

Režie: Alan Poul

Hrají: Jennifer Lopez, Tom Bosley, Danneel Harris, Donal Logue, Alex O´Loughlin, Melissa Mc Carthy

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 17. 6. 2010

Nespoutaný život a střídání partnerů časem omrzí každou ženu. To poznala i Zoe (Jennifer Lopez), a tak se rozhodla vyslechnout vlastní biologické hodiny. Jedinou možností, kterou vidí jako reálnou, je umělé oplodnění. Nepříjemnosti začnou ve chvíli, kdy pozná muže svých snů, do kterého se okamžitě zamiluje. Jak se dokáže on i ona vyrovnat s dítětem, které už je na cestě? To je otázka, na kterou vám odpoví až film.

Trailer začíná vtipně a bylo by fajn, kdyby tak i pokračoval. To se však příliš neplní. Zbytek je taková povrchní ukázka romantické komedie. Přesto ale herecké obsazení a zajímavý námět nakonec nemusejí být vůbec k zahození. Jak to všechno dopadne se ale teprve ukáže.

Dopisy pro Julii (Letters to Juliet)

Žánr: Drama/ Romantický

Režie: Gary Winick

Hrají: Amanda Seyfried, Vanessa Redgrave, Franco Nero, Gael García Bernal a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 20. 5 2010

Nejznámějším shakespearovský příběh všech dob je bezesporu milostné tragické drama Romeo a Julie. Tato hra se dočkala již tolika adaptací, že by se jich jeden ani nedopočítal. Film Dopisy pro Julii je také inspirován tímto veleúspěšným dílem. Mladá dívka najde ve Veroně dopis nešťastně zamilované Claire, která hledá radu v lásce. Psaní pochází z roku 1957, přesto se na něj dívka rozhodne odpovědět a odstartuje tak zajímavý příběh.

Trailer jako ostatně i film samotný sází na velkolepé kulisy Verony a staré Itálie. V ostatních případech ale naopak působí velice neuměle. Příběh je klasické milostné klišé, jakých jsme viděli už nepočítaně. Nic nového pod sluncem a zpracování je vyložené odfláklé. Domnívám se, že nenadchne ani ty z vás, kteří si na podobné filmy potrpíte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: The Ghost Writer, Záložní plán, Dopisy pro Julii