Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: The Collector, Carriers, Amelia

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

25. 7. 2009

collector_ver2_xlgDnes vám přináším další várku trailerů k chystaným novinkám v našich kinech. Hned ze začátku začneme pořádným hororem z dílny tvůrců SAW, kterým bude The Collector, a v podobně hororovém duchu budeme pokračovat i snímkem Carriers, na závěr pak něco pro příznivce biografických snímků v traileru Amelia.

The Collector

Žánr: Thriller/ Horor

Režie: Marcus Dunstan

Hrají: Madeline Zima, Daniella Alonso, Andrea Roth, Karley Scott Collins Michael Reilly Burke, Juan Fernández, Robert Wisdom

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 31.7.2009

The Collector na youtube.com

Když řeknu, že snímek The Collector vychází z dílny tvůrců SAW IV, V a VI, myslím že všechny tak nějak napadne, o čem asi bude. A ani ve skutečnosti se ve svém úsudku příliš nepletete. Děj začíná víc než neškodně. Malý zlodějíček se uprostřed temné noci vloupá do trezoru rodinného domku. V té chvíli ale ještě netuší, co všechno ho čeká. Rodinu, které dům patří, si vzal do parády psychopat a na zlodějíčkovi je, aby je zachránil. Má vůbec nějakou šanci na úspěch?

Co říct k traileru? Jistě znáte SAW a určitě jste alespoň část některého z filmů viděli. Proto bez dlouhého popisování je trailer přesně takový, jak by se dalo čekat. Plný krve, strachu a místy trochu nelogických úskalí, se kterými se musí hlavní hrdina potýkat. Jinak ale není až tak špatný a hrozí, že už u něj se budete tak trochu bát.

Carriers

Žánr: Thriller/ Drama/ Horor/ Katastrofický/ Sci-fi

Režie: Àlex Pastor, David Pastor

Hrají: Christopher Meloni, Emily VanCamp, Chris Pine, Piper Perabo, Lou Taylor Pucci,

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 4. 9. 2009

Carriers na youtube.com

Carriers je snímek, který se chystá vtrhnout do kin přesně v okamžiku, kdy může zasáhnout nejvíc diváků. A o čem vlastně film je? Zemi zasáhla pandemie neznámého viru, který se šíří šílenou rychlostí a hlavně si nevybírá. Když jsou jím lidé zasaženi, během ne příliš dlouhého času se mění v něco, o co by nikdo nestál. Partička přátel, která se zdá být nenakažena, se snaží před virem uniknout. To, co však během svého útěku a boje o život postupně zjišťují, se jim vůbec nebude líbit.

I trailer samotný působí v celku dobrý dojmem. Ten snad jen trochu kazí to, v co se nakažení nakonec promění. Ale pokud to divák přejde, mají se příznivci hororu bezesporu na co těšit. Už samotný střih traileru napovídá tomu, že film sám o sobě bude doslova přeplněný scénami, z nichž vám bude běhat mráz po zádech.

Amelia

Žánr: Drama

Režie: Mira Nair

Hrají: Hilary Swank, Richard Gere, Mia Mia Wasikowska, Ewan McGregor, Maria Stone a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 7. 1. 2010

Amelia na youtube.com

Máte své sny, ale stále vám chybí čas na to si je splnit? Pak je chyba, že si za nimi nejdete. Ale pravda: ne vždy a ne všechno může dopadnout tak, jak by jsme si přáli. Amelia Earthart je skutečná pilotka, která se v třicátých letech dvacátého století rozhodla obletět ve svém letounu svět. Tolik k jemnému nástinu děje. Co všechno tomu předcházelo a jak nakonec její let skončil, uvidíte ve snímku Amelia.

Film samozřejmě sází na hvězdné obsazení hlavních rolí a od toho se také odvíjí i trailer. Pokud máte rádi minulé století, Hilary Swank, Richarda Gera a skutečné příběhy, samozřejmě trochu přikořeněné americkými sladkostmi a jinými lákadly, neměli by jste si trailer k filmu Amelia, jistě nechat ujít.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: The Collector, Carriers, Amelia